KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Fikret Gündüz’den dostlarına yemek
Fikret Gündüz’den dostlarına yemek
Güncel
03 Kasım 2012 Cumartesi 13:50
  • 3348
  • 1

Fikret Gündüz’den dostlarına yemek

2008 yılında ‘Kanal 04’ operasyonu sonrasında tutuklanan SUMOTAŞ eski Başkanı iş adamı Fikret Gündüz tahliyesinin ardından dostlarıyla yemekte bir araya geldi
Suadiye`nin tanınmış simalarından, SUMOTAŞ`ın eski Başkanı ve Demokrat Parti eski İl Başkan Yardımcısı Fikret Gündüz, İl Jandarma Komutanlığı`na bağlı ekiplerin 2008 yılının ocak ayında düzenlediği ‘Kanal 04` oprerasyonu kapsamında ‘çete lideri` olduğu iddiasıyla gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu. 4 yıl 10 ay sonra önceki gün çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Gündüz, Suadiye`deki benzinliğinde dostlarına yemek verdi. 
 
BOŞUNA YATTIM!
Tek tek dostlarıyla hasret gideren Fikret Gündüz, gazetecilerin de masasına konuk olarak, sorularını cevapladı. 4 yıl 10 ay hapiste bulunduğu süre içerisinde kimseye kırgınlığı bulunmadığı belirten Gündüz, “4 yıl 10 ayım bana göre hiç yoktan yere heba edildi ve çalındı. Bazen devletin kolluk kuvvetlerinin kendi içlerinde yaptıkları değerlendirmelerde ve tabiki adalette bazen yanlış adımlar atılabiliyor. Hiç bir zaman düşmanım olmadı, kimseye düşmanlık yapmadım. Adalette birşeyleri gördü ve benim adıma iddia edilenler ‘mışlarda`  kaldı” şeklinde konuştu. 
 
KAVGA SANILDI
Konuşmasına devam eden Gündüz, “Geçmişte bazı sorunlarımdan dolayı ister istemez insanlarla ve asayişle de ters düştüğüm zamanlar oldu. Telefonlarım zaten dinleniyordu. İddiaların asılsız ve yalan olduğu görüldü. Sonuçta buradayız" dedi. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ile bir sorunu bulunmadığını yineleyen Gündüz, "Benim Şükrü Karabalık ile aramda bir kin yok. Sadece zaman zaman belediye başkanlığı sıfatını iyi kullanmadığını kendisine söyledim. Aramızdaki küçük tartışmalar, kavga olarak anlaşıldı. Bizler buranın insanlarıyız ve birbizimizi kollarız” diye konuştu.
 
UYUŞTURUCUYA KARŞIYIM
Siyaseti de şimdilik düşünmediğini ifade eden Fikret Gündüz, “Yarın yapacağım şeyleri düşünmem. Her zaman şimdiyi düşünürüm. Siyaseti de düşünmüyorum” diyerek konuya açıklık getirdi. “Hayatın içinde rant varsa illa birilerine kırgınlık olabilir ama bunlar geçici olur” diye konuşan Gündüz, uyuşturucuya da karşı olduğunu söyledi. Gündüz, "Hayatım boyunca uyuşturucuya karşıyım. İçeni, kullananı ve satanı sevmedim. Halen daha kabullenemediğim şeyse uyuşturucuyla yargılanmam. Bu çok gücüme gitti. Soruşturmada umuma ait kamyoncuların konakladığı yerde uyuşturucu bulmuşlar. Bunu bile 2 sene sonra duydum. Haberim yoktu” şeklinde konuştu.  
 
DAVA AÇMAYACAĞIM
Gündüz son olarak, “Adalet eğer varsa, ki olduğunua inanıyorum; yüzde 98 olarak bana itham edilen suçlardan beraat etmem lazım. Bu arada da mutlaka telefon  görüşmelerinden tehdit saydıklarının cezalarını elbet verecekler. Ama diğer ithamlar, çok ağır. Davadan beraat ettiğim takdirde kimseye karşı dava açmayacağım. Ama nihai adaletin tecelli ettiğini görmem lazım” diyerek kendisini ziyaret eden dostlarıyla bol bol muhabbet etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ