KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Filler tepişiyor, biz eziliyoruz
Filler tepişiyor, biz eziliyoruz
Güncel
23 Ekim 2010 Cumartesi 13:55
  • 2861
  • 5

Filler tepişiyor, biz eziliyoruz

Uzun yıllardır pazarcılık yapan Osman Yalçınsoy, “CHP’liler burada, biz buradayız, esnaf burada, polis burada başkanlar nerede, kümese mi girdi” diye isyan etti.

Yalçınsoy, Doğan ve kendilerini yalnız bırakarak Suriye`ye giden Karaosmanoğlu`na seslenerek, şunları söyledi: “Bize kapalı pazar alanı yani altından kafes yapacaktınız, hani ne oldu? Şimdi filler tepişiyor altında biz eziliyoruz. Neden bizim ekmeğimizle oynuyorlar? 10 bin kişi bu pazardan ekmek yiyor. Tamam pazarı kaldırın ama bunu masada mutabakata vararak yapın, önce bizim yerimizi ayarlayın. Perşembe Pazarı alanının üzerini kapatalım, 750 bin TL`sini biz 750 bin TL`sini siz karşılayın dedik. Ancak kabul etmediler.
 

GÖLKAY`A HARCAYACAĞINA...
Bu kadar gariban bu parayı verebiliyor da belediye veremiyor mu? Gölkay`a, çiçeğe böceğe harcadıkları paranın yarısını kapalı pazar yeri için harcasalar sorun falan kalmaz. İbrahim Karaosmanoğlu`yla daha önce görüştük, elini ayağını öptük. ‘Gidin tezgahınızı kurun, kapalı pazar 2011`in sonuna kadar bitecek. O zamana kadar mevcut yerinizde olacaksınız` diye bize söz verdi. Ancak bugün(önceki gün) polis barikatı ile karşılaştık. Şimdi Karaosmanoğlu`nu arıyoruz, koruması çıkıyor. Koruması başkanın bize geri döneceğini söyledi ama henüz arayan soran yok.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ