KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Filmler mercek altında
Filmler mercek altında
Güncel
12 Kasım 2012 Pazartesi 11:53
  • 984
  • 0

Filmler mercek altında

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kültür Sanat Günleri’ etkinliği kapsamında dünya ve Türk sinemasının en seçkin filmleri mercek altına alınıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ‘Kültür Sanat Günleri` kapsamında dünya ve Türk sinemasının en seçkin yapıtlarının ele alındığı bir ‘Film Okuma` programı başlattı. Filmlerin derinlemesine bir tahlille incelendiği program, Kasım ayı boyunca salı günleri Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği`nin sanat edebiyat ve kültür akademisinde gerçekleştirilecek. Film okuma programı, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Aysel Yılmaz, Kocaeli Üniversitesi`nin tarih bölümü son sınıf öğrencisi Hamza Emekli ile radyo televizyon öğrencisi Nihat Çelik`in rehberliğinde yürütülecek.

 
İLGİYLE İZLEDİLER
Film okuma programının ilki geçtiğimiz hafta Kocaeli Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi`nde şehir tiyatroları sanatçısı Aysel Yılmaz`ın katılımıyla başladı. Programda Yılmaz, ‘Sinemada Bilinçli Seyirci Olmak ve Kısa Film Gösterimi` konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Sinemaseverlerin ilgisiyle gerçekleşen etkinlikte Yılmaz, film okumanın anlamı ve içeriği hakkında bilgi verdi.
 
ETKİNLİK PROGRAMI
Film okuma etkinliği Kasım ayı boyunca salı günleri 18.00`de sanat edebiyat ve kültür akademisinde devam edecek. Aysel Yılmaz bugün ‘Ahmet Uluçay`ın kısa filmleri ve Kısa Film Üzerine` konulu söyleşisiyle sinemaseverlerin karşısında olacak. Yılmaz, 20 Kasım Salı günü ölümünün 3. yıl dönümü nedeniyle Ahmet Uluçay`ın sineması üzerine konuşacak ve ‘Ahmet Uluçay Sineması: Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak` konulu bir söyleşi gerçekleştirecek. 27 Kasım Salı günü ise Hamza Emekli, ‘Charlie Chaplin Sineması: Büyük Diktatör` filmiyle ilgili fikirlerini katılımcılara aktaracak.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ