KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Ford Cargo 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
Ford Cargo 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
Güncel
03 Aralık 2012 Pazartesi 17:30
  • 1562
  • 1

Ford Cargo 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Ford Cargo Sanat Atölyesi’nin düzenlediği ‘Kamyoncunun Hayatı/Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun’ konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. Değerlendirme sonucunda İhsan Korkut’a ait fotoğraf birinci seçildi
Sanata, sanatçıya ve topluma verdiği destekle öne çıkan Ford Cargo Sanat Atölyesi`nin düzenlediği ‘Kamyoncunun Hayatı/Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun` temalı 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması`nın kazananları, belli oldu. Adapazarı`ndan İhsan Korkut`un birinci seçildiği yarışmada dereceye girenler ödüllerini Ford Otosan Gölcük Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi`nde düzenlenen törenle aldı.
 
DANIŞMAN OLDU
Foto muhabiri-belgesel yapımcısı Coşkun Aral danışmanlığındaki seçiçi kurul; Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Özer Kanburoğlu, fotoğraf sanatçısı Nevzat Çakır, Taşıyanlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Vahit Mahmatlı, Photo World Yayın Yönetmeni–fotoğraf sanatçısı Murat Gür. Ford Otosan Kamyon Pazarlama Müdür Yardımcısı Tufan Altuğ ve Ford Cargo Sanat Atölyesi Koordinatörü Murat Dirlik gibi isimlerden oluştu.
 
ZORLANDILAR
Ayrıca, Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdürü Görgün Özdemir, Ford Otosan Kamyon Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Operasyonları Müdürü Emrah Duman`ın da yer aldığı jüri, yaratıcılık ve teknik açıdan oluşan 4 aşamalı bir değerlendirme yaptı. Birbirinden güzel ve emek verilmiş fotoğrafları seçerken oldukça zorlanan jüri üyeleri, hummalı bir çalışmadan sonra dereceye girenleri belirledi.
 
DERECEYE GİRENLER
Değerlendirme sonucunda Adapazarı`ndan İhsan Korkut birinciliğe layık bulunurken, yarışmada ikinci İstanbullu Emre Soytürk, üçüncü ise Kayserili Ahmet Peşkersoy oldu. Vanlı Ruşen Murat Takva mansiyon, İstanbullu Emirhan Karamuk ise Ford Cargo Özel Ödülü`nü almaya hak kazandı. Dereceye giren eserler, 9 Aralık`a kadar Ford Otosan Gölcük Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi`nde sergilenecek.
 
BİN 231 ESER
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün törende yaptığı konuşmada, yarışmanın çok ilgi gördüğünü ve bin 231 eserin değerlendirmeye alındığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Fotoğraf sanatçılarımız gerçekten çok başarılı ve etkileyici fotoğraflarla yarışmamıza başvurdu. Kamyon şoförlerinin hayatını; onlarla yaşayarak, onlarla görerek, onları göstererek anlattılar. 
 
BİZİ ŞAŞIRTTI
Jürimiz ödülleri dağıtırken bir hayli zorlandı. İnönü Fabrikası`nda ürettiğimiz Cargo`ları ve kullanıcılarını fotoğraf sanatçılarımızın gözüyle görmek bizim için de enteresan bir deneyim oldu. Biz iki adet yarışma düzenledik birisi bu diğeri Facebook`ta yapıldı. İkisine de inanılmaz bir katılım gerçekleşti. Kamyon şoförlerimizin elektronik ortamı aktif bir şekilde kullanması bizi oldukça şaşırttı. Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımı güzel eserleri için yürekten tebrik ediyorum.” 
 
YANLIŞ YORUMLADILAR
Törende konuşan bir diğer isim ise ünlü foto muhabiri-belgesel yapımcısı Coşkun Aral oldu. Aral, kamyoncuların dünyaya açık insanlar olduğunu belirterek, “Kamyoncular bugüne kadar toplumda yanlış yorumlanıyordu. Fakat onların görünmeyen tarafları bu yarışmayla ortaya çıktı. Facebook`ta düzenlenen yarışmada bile birbirlerini değerlendirip, öz eleştiri yapabilen bireyler hepsi” dedi.
 
İYİ İŞ ÇIKARDILAR
“Bu yarışmaya gelince, kamyoncuların fotoğrafını çeken arkadaşların çok iyi bir iş çıkardığına inanıyorum” diyen Aral, “Öyle ki fotoğrafı çeken kişiler kamyoncuların lezzet duraklarında verdiği moladaki içtiği çay bardağının şeffaflığını bile yansıtmış karesine. Hepsini yürekten kutluyorum ve kamyoncu kardeşlerime selamlarımı yolluyorum” ifadesini kullandı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ