KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Ford, Transit’le 10 yılı garantiledi
Ford, Transit’le 10 yılı garantiledi
Güncel
30 Aralık 2010 Perşembe 13:19
  • 1094
  • 0

Ford, Transit’le 10 yılı garantiledi

Yeni yatırımlar gerçekleştiren Ford Otosan hedeflerini büyük tutuyor

Kısa bir süre önce 630 milyon dolarlık Transit yatırımını açıklayan Ford Otosan, böylece gelecek 10 yılı garanti altına aldı. Global krizin etkilerini üzerinden çabuk atan şirket, geçen yılın sonunda 7 bin 593 olan çalışan sayısını eylül ayı sonunda 8 bin 199'a çıkardı. Geride kalan 9 ayda alınan 600 yeni çalışan arasına önümüzdeki yaz aylarından itibaren yenilerinin eklenmesi bekleniyor. Yeni yatırıma hazırlıkla birlikte fabrikaya yeni işçi alınması ve Ar-Ge mühendisi sayısının da bine çıkarılması hedefleniyor.

YENİ ELEMAN ALIMI

Transit modelinin 45 yıllık bir mazisi olduğunu dile getiren Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, sınıfının lideri ürünün yeni jenerasyonunun da Türkiye'de üretilecek olmasının önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Ford Otosan'ın bu yatırımla birlikte istihdam, üretim ve ihracat konusunda gelecek 10 yılının garanti altına alındığını vurgulayan Otay, bu doğrultuda yeni eleman alımına başlayacaklarını duyurdu. Ürün geliştirme birimlerindeki büyümeye paralel Ar-Ge mühendisi sayısının da artacağını kaydeden Otay, “Özellikle Gebze'deki Ar-Ge merkezimizde yürütülen motor ve aktarma organları projelerine büyük destek veriyoruz" dedi. 

HEDEF BÜYÜK

Ford Otosan, lokomotif modeli Transit'i yenilemek için 3 yılda toplam 630 milyon dolarlık yatırım yapacak. Şirket, yeni modelle birlikte üçüncü vardiyaya geçecek ve 320 bin adetlik üretim kapasitesini tamamen dolduracak. Fabrika kanadında yeni yatırımla birlikte işlerin yolunda gittiği Ford'da iç pazarla ilgili sonuçlar da iyi. Şirket, 11 aylık iç pazar satışlarında otomobil ve hafif ticari araç toplamında 95 bin adedi geçti. Böylece diğer Koç Holding ortaklığı Fiat'ı 8 bin adet geride bırakan Ford, yılsonunda 120 bin adetlik satışa ulaşmayı hedefliyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ