KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Fotoğraf çektiler ödül kazandılar
Fotoğraf çektiler ödül kazandılar
Güncel
10 Aralık 2011 Cumartesi 13:41
  • 1318
  • 0

Fotoğraf çektiler ödül kazandılar

Kocaeli’nin saklı kalmış güzelliklerini en iyi şekilde ortaya çıkaranlar ödüllendirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale getirilen, kentin değişimini ve keşfedilmemiş noktalarını ortaya çıkaran 4 Mevsim Kocaeli 7. Ulusal Fotoğraf Yarışması`nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Gar Sanat Galerisi`nde gerçekleştirilen törene protokol büyük ilgi gösterdi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katıldı.
 

SANATSEVERLER GELDİ
Törene katılanlar arasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, genel sekreter yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, başkan danışmanı Ömer Polat, Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Cengizhan Günesen, MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, il protokolü, fotoğraf sanatçıları ve çok sayıda sanatsever vardı.
 

SAKLI GÜZELLİKLER
Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli`nin güzelliklerinin sergilendiği bu yarışmada bir kez daha yeni yerler keşfedildiğini hatırlatarak Kocaeli'nin saklı kalmış güzelliklerinin ortaya çıkmasının kentin cazibesini bir kat daha artırdığını ifade etti. Başkan Karaosmanoğlu, fotoğrafçılığın çok zevkli ve yetenek isteyen bir sanat olduğunu kaydederek, Kocaeli`de yaşatılması ve keşfedilmesi gereken bir çok eşsiz manzaranın olduğunu belirtti.
 

2 BİNDEN FAZLA ESER
Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ömer Polat ise 4 Mevsim Kocaeli Yarışması'nın giderek önemini artırdığını ifade ederek, Türkiye'nin bir çok yerinden ve yurt dışında bir çok sanatçının yarışmaya katıldığına dikkat çekti. Toplam 329 kişiye ait 2 bin 246 adet eserin değerlendirmeye tabi tutulduğunu belirten Polat, kentin değerlerini tüm Türkiye'ye ve dünyaya yansıtan bu yarışmanın istikrarlı bir şekilde düzenlenmeye devam edileceğini açıkladı.
 

ÖDÜLLER VERİLDİ
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Yarışmanın birincisi Çetin Canbazoğlu, ikincisi Şerife Keser, üçüncüsü Melih Sular, Büyükşehir Belediyesi özel ödülü, jüri özel ödülü ve mansiyon kazananlara Karaosmanoğlu ve protokol üyeleri plaket ve ödüllerini takdim etti. Yarışmada birinci olan esere 5 bin, ikinciye 3 bin ve üçüncüye de 2 bin TL ödül verildi. Büyükşehir Belediyesi özel ödülünü kazanan esere bin, jüri özel ödülünü kazanan esere 750, mansiyon ödülü kazanan 3 esere de 500 TL verildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ