KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Fuel Oil Dönüşüm Projesi’nde geri sayım başladı
Fuel Oil Dönüşüm Projesi’nde geri sayım başladı
Güncel
26 Aralık 2012 Çarşamba 14:55
  • 2531
  • 0

Fuel Oil Dönüşüm Projesi’nde geri sayım başladı

Tüpraş İzmit Rafinerisi B Bölgesi’nde yapımı devam eden Fuel Oil Dönüşüm Projesi’nde geri sayım başladı. 2.4 milyar Amerikan Dolarına mal edilecek projenin, 14 Kasım 2014’te tamamlanması hedefleniyor
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Koç Holding CEO`su Turgay Durak ve Enerji Grubu Başkanı Erol Memioğlu, Petrol İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman ve işyeri temsilciliği katılımıyla Tüpraş Genel Müdürlüğü`nde yapılan törende, değeri yüksek akaryakıt ürünlerinin satışa sunulacağı tanklara gideceği 690`ncu günden 14 Kasım 2014 tarihine geri sayım başlatıldı.
 
EN BÜYÜK YATIRIM
Genel Müdürlük, İzmit Rafinerisi ve projede görev yapan Tüpraşlılar ile başta İspanyol Tecnicas Reunidas olmak üzere tüm müteahhit firma temsilcilerinin de hazır bulunduğu törende çalışanlara hitap eden Genel Müdür Yavuz Erkut, “Tüpraş tarihinde tek kalemde yapılan bu en büyük yatırımının tamamlanacağı hedef tarihini yönetimimizin değerli desteği, çalışanlarımıza duyduğumuz inanç ve güvenle birlikte belirledik. Projemizin fiilen başladığı 14 Kasım 2011`den bugüne kadar tam 391 çalışma gününü gururla geride bırakırken, ilerlemede % 48,  sahada %25, mühendislik olarak da % 87 seviyesinde işleri tamamladık.” dedi.
 
GERİ SAYIM BAŞLADI
Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, “Tüpraş ailesi bu projeyi de belirlenen hedefler doğrultusunda başarıyla gerçekleştirecektir. 2013`ün ülkemize, topluluğumuza, Tüpraş`a başarı, sizlere de ailelerinizle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.  Konuşmaların ardından Ömer Koç, Turgay Durak, Erol Memioğlu, Yavuz Erkut ile projede görev yapan bir yıllık kıdeme sahip İnşaat Mühendisi Öznur Özarslan Bank ve en kıdemlisi olan Yatırımlar Müdürü İdris Çınar, tüm çalışanlar ile birlikte geri sayımı başlattı. 
 
SAYAÇ TÜPRAŞ KAVŞAĞINDA
İnşaat ve montaj aşamasında ortalama 7 bin, azami 10 bin işçinin çalışacağı, ülkemizin dış ticaret dengesine yıllık 1 milyar dolara yakın olumlu katkıda bulunarak aynı oranda katma değer üretecek olan yatırım tamamlandığında bölgemiz için yeni bir istihdam alanı daha oluşturacak. Tüm çalışanlarımızın gözünün üstünde olacağı geri sayım sayacı D-100 Karayolu Kocaeli Körfez İlçedeki Tüpraş Kavşağı`nda bulunuyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ