KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gaziler’den Kürt açılımına tokat gibi cevap
Gaziler’den Kürt açılımına tokat gibi cevap
Güncel
13 Eylül 2009 Pazar 16:53
  • 1111
  • 1

Gaziler’den Kürt açılımına tokat gibi cevap

AKP hükümetinin Kürt açılımına gazilerden tokat gibi cevap geldi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Yunus Coşkun, 'Vatan hainlerine sahip çıkanlar, gazileri ve şehit yakınlarını sahipsiz bırakıyor' dedi

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi'nin düzenlendiği iftar organizasyonu, MÜSİAD Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Dernek başkanı Yunus Coşkun, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Aslan, Enver Ören, Sebahattin Koyun ve Münir Dörtyıldız'ın ev sahipliğini yaptığı yemeğe Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, 15. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı'nda görevli albay Kamil Şen katıldı.

160 DAVETLİ VARDI

Yemekte ayrıca, Donanma Komutanlığı'nda görevli astsubaylar Kemal Kayalar, Abdullah Kahraman, Halk Eğitim Müdürü Azmi Cihat Hatipoğlu ile çok sayıda gazi ve yakını hazır bulundu. 765 Kore Kıbrıs gazisi, 131 güneydoğu gazisi olmak üzere toplam 900'e yakın üyesi olan derneğin iftar yemeğine 160 kişi davet edildi. Dernek başkanı Yunus Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri, konuklarını kapıda karşılayarak örnek bir ev sahipliği sergiledi.

CEZALARINI ÇEKSİNLER

Hep birlikte oruçlarını açan dernek yöneticileri, üyeler ve davetliler, protokol üyelerinin iftara çok fazla ilgi göstermemesi nedeniyle biraz buruktu. Yemeğin ardından konuşma yapan dernek başkanı Yunus Coşkun ise son zamanlarda gündemden düşmeyen Kürt açılımıyla ilgili konuştu ve şok sözler sarf etti. Coşkun, şunları söyledi: “Sonsuza dek varlığını koruma çalışmalarına katkı sağlamak amacında olan derneğimiz mensuplarını son gelişmeler çok üzmüştür.

KATIKSIZ VATAN HAİNLERİ

Devletin riayet edilmesi gereken kanun, nizam ve koymuş olduğu kuralları hiçe sayarak, vatanı bölmek, parçalamak ve insanları öldürmek için çeşitli örgütler kuran, veya örgütlere üye olup faaliyet gösterenler, katıksız vatan hainleridir. İşlediği suçtan dolayı yakalanıp hapse giren bu caniler ve vatan hainleri suçlarından dolayı hak ettikleri cezayı çekmelidir. Bu gibilere toplum nasıl sahip çıkar bunu anlamakta güçlük çekmekteyiz. Halbuki sahip çıkmak istedikleri caniler çeşitli suçlardan içeride yatmaktadır.

BİZE SAHİP ÇIKMIYORLAR
Kimisi polis kimisi subay, er erbaşlarla masum insanları öldürerek içeri girmiştir. Şimdi soruyoruz onlara sahip çıkanlara, neden şehit ettikleri insanların geride bıraktıkları, dul ve yetimleriyle sakat kalanlara sahip çıkmıyorlar. Bu vatan için gözünü kırpmadan ölüme giden ve şehit olan, yaralanıp malul kalan bu insanlara saygı, şefkat ve sevgi gösterilmesi gerekirken,  toplumun aydın geçinen keskimi bunun aksini yaparak vatan hainlerine sahip çıkıyor. Gaziler olarak yüce Türk milleti önünde bu vatan hainlerine sahip çıkıpta gazilerini bir kenara itenleri protesto ediyoruz.' 
Zeilha YALÇIN

TOKAT GİBİ CEVAP
Son zamanlarda gündemin en çok meşgul eden konu Kürt açılımı. AKP iktidarının başlattığı tartışmanın nereye gideceği şimdilik belirsiz. Çünkü açılımın içeriğiyle ilgili net birşey söylenmiş değil. Özellikle ‘aydın kesim!' tarafından desteklenen açılıma en güzel cevap, önceki akşam Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi'nin iftarında verildi. Dernek başkanı Yunus Coşkun, “Bu ülkenin aydınları, bu ülkeyi bölmeye kast eden vatan hainlerine sahip çıkarken, şehit ve gazilerini unutuyor' dedi. Coşkun'un bu sözleri ise yemeğe katılanlar tarafından uzun süre alkış aldı. Gaziler ve şehit yakınları, açılım değil, en az vatan hainlerine gösterilen ilgi kadar kendilerine de ilgi gösterilmesini bekliyor. Haksız da değiller. Yemekte, protokolden sadece başkan vekili İlyas Şeker vardı. 
 


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ