KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Gebze Adliyesi’nde izdiham ve kavga çıktı
Gebze Adliyesi’nde izdiham ve kavga çıktı
Güncel
13 Eylül 2010 Pazartesi 14:46
  • 3699
  • 0

Gebze Adliyesi’nde izdiham ve kavga çıktı

Gebze Adliyesi’nde bulunan Yüksek Seçim Kurulu’nda işlemlerin geç sürmesi ve sandık başkanlarının bekletilmesinden dolayı önce izdiham, sonra kavga çıktı

Gebze`de referandumda oy verme işlemi bittiğinde ilginç gelişmeler yaşandı. Gebze Kaymakamı Salih Karabulut sandıkların bulunduğu sınıfa alınmadı, Gebze Adliyesi`nde sandık başkanları arasında kavga çıktı ve sonuçları öğrenmek için yüzlerce kişi adliyeye gelince izdiham yaşandı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve AKP ilçe başkanı Yılmaz Bayram da tüm yaşanan olumsuzluklardan dolayı parti binasında bilgi alamayınca gece adliyeye gelmek zorunda kaldı.
 

ŞİKAYETÇİ OLACAK
Saat 17.00`de sandıkların oy verme işlemine kapanmasının ardından ilk olay Eşrefbey İlköğretim Okulu`nda yaşandı. Gebze Kaymakamı Salih Karabulut okula giderek ilk açılan sandıktan sonuç almak istedi. 1192 nolu sandığın bulunduğu sınıfın kapısına gelen kaymakam sandık görevlisi tarafından reddedilerek, içeri alınmadı. Bu duruma bozulan kaymakam Karabulut daha sonra Çolakoğlu İlköğretim Okulu`na giderek ayak üstü bilgi aldı. Kaymakam Karabulut seçim kurulu ile görüştükten sonra sandık görevlisi hakkında şikayetçi olacağını söyledi.
 

ÇEVİK KUVVET AYIRDI
Gebze Adliyesi`nde bulunan Yüksek Seçim Kurulu`na ise saat 18.00 itibariyle sandık başkanları tarafından seçim torbaları getirilmeye başlandı. Saat 20.30`a kadar seçim torbalarının geldiği adliyede basın mensupları içeriye alınmadı. Bunun nedeninin adliyenin üçüncü katında yaşanan izdiham olduğu anlaşıldı. Sandık başkanlarının görevlilere imzalatamadıkları evraklar yüzünden işlemlerin uzun sürdüğü öğrenildi. Çayırova`daki sandık başkanlarının bulunduğu alanda ise bu nedenden dolayı kavga çıktı.
 

KUMANYA DAĞITILDI
Kavga çevik kuvvet ekiplerinin adliye binasına gelmesiyle önlenebildi. Tüm bu olumsuzluklardan dolayı seçik sonuçlarını net bir şekilde öğrenemeyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve AKP Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram seçim sonuçlarını öğrenmek için adliyeye gelerek bilgi almak istedi. AKP ilçe yönetim kurulu üyesi ve Sultan Pastanesi'nin sahibi tarafından da adliye önünde bekleyen vatandaşlara kumanya dağıttı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ