KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Gebze Kent Meydanı’nı Süka İnşaat yapacak
Gebze Kent Meydanı’nı Süka İnşaat yapacak
Güncel
08 Aralık 2010 Çarşamba 17:14
  • 3429
  • 3

Gebze Kent Meydanı’nı Süka İnşaat yapacak

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, yarım kalan ‘Gebze Tarihi Kent Meydanı’nın ihalesi’ni Süka İnşaat’ın kazandığını açıkladı

Eskihisar Sakızağacı Parkı`nda basın toplantısı düzenleyen Başkan Köşker, yapımına 2008 yılında başlanan ve müteahhit firmanın iflası nedeniyle yarım kalan Gebze Tarihi Kent Meydanı İhalesi`ni Süka İnşaat`a verildiğini açıkladı. 12 firmanın katıldığı ihalede 22 milyon 841 bin lira teklif sunarak ihaleyi kazanan Süka İnşaat yer teslimi yapıldıktan sonra 10 gün içinde inşaata başlayacak.
 

B PLANIMIZ YOK
Kent Meydanı`nın bitirilmesine büyük önem verdiklerini belirten Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, basın mensuplarının “işler yolunda gitmezse, inşaat uzarsa B planınız var mı” sorusu üzerine “kent meydanı ya bitecek, ya bitecek. B planımız yok. Hava şartları elverişli giderse zamanında bitirilecek. 15 ay süre verdik. İnşaatı alan Süka firması araştırmalarımıza göre güçlü bir firma. Maddi sorunumuz yok. Ödeme sıkıntısı çekmeyeceğiz”diye konuştu.
 

ÇEHRE DEĞİŞECEK
Gebze Tarihi Kent Meydanı`nın bitirilmesiyle Gebze`nin çehresinin değişeceğini ve bu yüzden de meydan inşaatının tamamlanmasına ağırlık vereceklerini belirten Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “bu dönemde belediye olarak önceliğimiz kent meydanı olacak. Yaklaşık 25 milyon liralık büyük bir iş. Beş yılda yapılacak projelere eş değerde bir yatırımdır. Gebze Belediyesi artık mali açıdan itibarlı bir belediyedir. Tek başına bu büyük projeyi finanse edebilecek güce sahiptir” diye konuştu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ