KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7763 TL
  • 6.3604 TL
  • 7.4232 TL
Kocaeli Zirve
Hastanede bile tarihi geçmiş gıda bulundu
Hastanede bile tarihi geçmiş gıda bulundu
Güncel
21 Nisan 2010 Çarşamba 14:46
  • 0

Hastanede bile tarihi geçmiş gıda bulundu

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hastane kantinlerini denetleyerek, kullanım tarihi geçmiş gıda ürünlerini imha etti

İzmit Belediyesi gıda denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. Kamu ve özel hastane kantinlerini denetleyen İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kullanım tarihi geçmiş gıda ürünlerini toplayarak  imha etti. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, kent genelinde düzenli olarak denetimler yaptıklarını ve her şeyin kontrolleri altında olduğunu söyleyerek, şunları katdetti:
 


İMHA EDİLDİ

“Denetimlerimizde son olarak özel ve kamu hastanelerindeki kantinleri denetledik. Yapılan kontroller sonucunda genelde kurallara uyulduğu görülürken, bir kantinde az sayıda da olsa etiketsiz ürün satıldığını saptadık. Yine başka bir kantinde  son kullanım tarihi geçmiş meyve suyu satışı tespit edildi. Ürünlere imha edilmek üzere el koyduk. Ayrıca işletmecilere de tespit tutanağı tanzim ettik.”  Kurallara uyan işletmecilere de görevliler tarafından teşekkür edildi. Denetimler tamamlandıktan sonra el koyulan gıda ürünleri zabıta görevlileri tarafından kısa sürede imha edildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ