KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Gebze vergi daireleri temiz çıktı
Gebze vergi daireleri temiz çıktı
Güncel
07 Ekim 2009 Çarşamba 10:42
  • 943
  • 0

Gebze vergi daireleri temiz çıktı

Bazı yerel gazetelerde çıkan yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını içeren haberler üzerine Gebze Uluçınar ile İlyasbey Vergi Daireleri’nde başlatılan idari soruşturmada iddialar asılsız çıktı

Gebze Uluçınar ile İlyasbey Vergi Daireleri`nde başlatılan idari soruşturma sonuçlandı. Maliye Bakanlığı`ndan bazı müfettişlerin de katıldığı inceleme neticesinde hiçbir çalışanın hukuka aykırı işlem yapmadığı saptandı. Maliye Bakanlığı müfettişlerinin yolsuzluk ve usulsüzlük yapılıyor iddiaları üzerine başlattığı idari soruşturma sonuçlandı. 
 

İDDİALAR ASILSIZ 
 İnceleme neticesinde hiçbir memurun ceza almaması kararlaştırıldı. Ortaya atılan iddiaların varlığı ise kanıtlanamadı. Yaklaşık 3 ay önce bazı yerel gazetelerde çıkan “yolsuzluk ve usulsüzlük” iddialarını içeren haberler üzerine Gebze Uluçınar ile İlyasbey Vergi Daireleri`nde başlatılan idari soruşturma sonuçlandı. Ankara`da Maliye Bakanlığı`ndan bazı müfettişlerin de katıldığı inceleme neticesinde hiçbir çalışanın hukuka aykırı işlem yaptığı saptanamadı. Tüm memurlar suçsuz çıktı. Bu durum Uluçınar ile İlyasbey Vergi Daireleri çalışanlarında sevinç yarattı.
 

PROTESTO EDİLMİŞTİ
KESK`e bağlı BES geçtiğimiz aylarda çıkan haberler üzerine yaptıkları basın açıklaması ile aleyhlerinde yayınlanan haberlere tepki göstermiş “iddiaların asılsız” olduğu yönünde cevap vermişti. “Hiçbir şekilde vergi dairemizde işler aksamamıştır” diyen BES üyeleri hukuk önünde aklanacaklarını dile getirmişti. BES üyelerinin söyledikleri çıkarken, şimdi iddiaları ortaya atanlardan bir özür bekleniyor.

HABERE AİT DİĞER RESİMLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ