KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gebze’de Kirazpınar da ayaklandı
Gebze’de Kirazpınar da ayaklandı
Güncel
27 Ekim 2009 Salı 16:15
  • 2458
  • 2

Gebze’de Kirazpınar da ayaklandı

Kirazpınar Mahallesi sakinleri, kentsel dönüşüm projesine karşı ayaklandı. Vatandaşlar, belediye binası önünde eylem yaptı

Kirazpınar Mahallesi sakinleri Gebze Belediyesi`nin kapısına dayanarak kentsel dönüşüm projesine karşı protesto eylemi gerçekleştirdi. Belediyenin önüne gelen Kirazpınar Mahallesi vatandaşlarına Cumhuriyet ve Adem Yavuz Mahallesesi`nden temsilen destek gelirken, diğer bir destek ise DİSK'ten geldi.
 

HALKIZ, HAKLIYIZ
Kentsel dönüşüm projesine karşı çıkan Cumhuriyet ve Adem Yavuz Mahallesi'nden sonra bu kezde Gebze Kirazpınar Mahallesi sakinleri, ellerinde pankartlar, dövizler ve sloganlarla yollara düştü. Mahalleden Gebze Belediyesi önüne kadar yürüyen mahalleliler, belediyenin önünde slogan atarak projeyi protesto etti. Geniş güvenlik önleminin alındığı protesto eylemlerinde vatandaşlar "Halkız, haklıyız, kazanacağız" sloganları atarak başkan ve meclisin bu projeden vazgeçmesini istedi.
 

GAZİ DAĞINA ÇIKARIZ
Kentsel dönüşümü protesto eden Kirazpınar Mahallesi sakinleri, başkan Adnan Köşker yurt dışında olduğu için hazırladıkları yazılı açıklamayı belediye yöneticilerine bıraktı. Tepkilerinin devam edeceğini ileri süren protestocular "Eğer başkan bize olumlu cevap vermezse bu kez Gaziler Dağı`na çıkarak her hafta oraya spor yapmaya gelen Karaosmanoğlu ile görüşeceğiz" dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ