KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gebzeli bayanların resim tutkusu
Gebzeli bayanların resim tutkusu
Güncel
24 Kasım 2009 Salı 15:06
  • 803
  • 0

Gebzeli bayanların resim tutkusu

Gebze Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları’na ev hanımları büyük ilgi gösteriyor. Kursa katılanlar arasında, güzel sanatlar fakültesine hazırlanan öğrenciler de var

Gebze Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları`nın (GESMEK) bu yıl en çok ilgi gören branşlarının başında resim kursu geliyor. Resim kurslarına çoğunluğu bayan toplam 80 kursiyer katılıyor. Kara kalem çalışmasıyla kursa başlayan öğrenciler daha sonra renkli çalışmaya geçiyor. Resim bölümü kursiyerlerine eğitim veren ressam Fatma Odabaşı, kursa gösterilen yoğun ilgi nedeniyle haftanın yedi günü her gün yedi gruba ayrılan kursiyerlere resim dersi verildiğini belirtti.


EMEKLİ ÖĞRETMENLER

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan ve uzun süredir GESMEK bünyesinde resim dersleri veren ressam Fatma Odabaşı, kursiyerlerinin arasında ev hanımları ile emekli öğretmenlerin ağırlıkta olduğunu ifade etti. Kursiyerlerin genellikle hobi amaçlı olarak resim kursunu tercih ettiğini belirten Fatma Odabaşı, Gebzeli bayanların güzel sanatlara ilgi duymasının sevindirici olduğunu söyledi.
 

GSF`YE HAZIRLANIYORLAR
Öğrencileri arasında Güzel Sanatlar Fakültesi yetenek sınavlarına hazırlanan genç kursiyerlerin de bulunduğunu kaydeden Fatma Odabaşı, “Geçtiğimiz yıl kursumuza devam eden 4 öğrencimiz güzel sanatlar fakültesi resim bölümünü kazandı. Kursumuzda eğitim gören 4 öğrencimizin üniversiteye adım atması GESMEK olarak bizleri gururlandırdı. Bu yıl da yaklaşık 10 öğrencimiz genel yetenek sınavlarına hazırlanıyor. Amacımız geçen yıl sağladığımız başarıyı bu yıl da tekrarlamaktır” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ