KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gebze’nin kurtuluşu törenlerle kutlandı
Gebze’nin kurtuluşu törenlerle kutlandı
Güncel
12 Ekim 2009 Pazartesi 15:49
  • 1405
  • 0

Gebze’nin kurtuluşu törenlerle kutlandı

Gebze’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlandı. Törenlere, protokol üyeleri büyük ilgi gösterdi

Gebze`nin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü Cumhuriyet Meydanı ve Kavak Caddesi`nde düzenlenen törenlerle kutlandı. İlçe protokolünün Cumhuriyet Meydanı`nda saygı duruşunda bulunması ve Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başlayan törenler, Kavak Cadddesi`ndeki resmi geçit ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti.
 

KATILIM YOĞUN OLDU
Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Mehmet Uslu ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker askeri araç üzerinde vatandaşları selamlayarak tüm Gebzeliler`in kurtuluş gününü kutladı. Gebze Belediye binası önündeki Kavak Caddesi`nde düzenlenen törenlere Gebze protokolü ile Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ile çeşitli derneklerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 

EN KUTSAL GÖREVİMİZ
Gebze`nin düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü dolayısıyla bir konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Türkiye Cumhuriyeti`nin, Atatürk başta olmak üzere yurdunu seven ve kendisini ülkesine adayan kahramanlarımızın ve şehitlerimizin bizlere emaneti olduğunu ifade etti. Köşker, “Bu şehri yönetenler olarak, 87 yıl önce düşman işgalinden kurtarılan bu güzel şehri mamur etmek, ilçemizde yaşayan insanlara layık oldukları en güzel hizmeti vermek, en  kutsal görevimizdir” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ