KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Gecikmeli bayram Cumhuriyet coşkusu
Gecikmeli bayram Cumhuriyet coşkusu
Güncel
30 Ekim 2010 Cumartesi 14:34
  • 1296
  • 4

Gecikmeli bayram Cumhuriyet coşkusu

Hava koşullarının azizliğine uğrayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi töreni, gecikmeli de olsa görkemli bir törenle kutlandı

Hava muhalefeti nedeniyle ertelenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi töreni Şehit Rafet Karacan Bulvarı`nda protokol, öğrenciler ve halkın katılımıyla gerçekleştirildi. Kutlamalara Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve eşi, Cengiz Topel Üst Komutanı Tuğamiral Hakan Üstem ve eşi, Kocaeli AKP Kocaeli Milletvekilleri Sibel Gönül, Fikri Işık, CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy, kaymakamlar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

VALİDEN İMALI SÖZLER
Törende konuşan vali Ercan Topaca, coşkulu bir konuşma yaparak, şunları kaydetti: “Bayramımızın milletimiz ve ülkemiz için barış ve huzur getirmesini diliyorum. Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere tüm şehitlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Tarihimizde oyun içinde oyun plan üstüne plan yapanlar oldu. Ancak milletimiz sayesinde bunların hepsinin üstesinden geldik. Bundan sonra yapılacak planlar da bozulmaya mahkumdur. Cumhuriyet sadece bir yönetim değil tarihin en kapsamlı çağdaşlaşma hareketi olmuştur. Bu da bir kahramanın hatırasıdır.”
 

GÖSTERİLER SUNULDU
Konuşmaların ardından İzmit Lisesi öğrencisi Buket Eroğlu “Sevdam Cumhuriyet” adlı şiirini coşkuyla okudu. Daha sonra Mimar Sinan Lisesi Müzik Öğretmeni Ayşe Şahin kadife sesiyle ulu önder Atatürk`ün sevdiği eserleri seslendirdi. Şarkı dinletisinin ardından İzmit Halk Eğitim Merkezi ile Kartepe Hadise Türkkan İlköğretim Okulu öğrencileri halk oyunu gösterilerini sundu. Program tören geçişiyle son buldu. Etkinlik sonrasında protokol üyeleri Doğu Kışla Parkı`na giderek çay içti ve sohbet etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ