KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Genç KAGİDER Günleri Kocaeli Üniversitesi’nde
Genç KAGİDER Günleri Kocaeli Üniversitesi’nde
Güncel
11 Kasım 2012 Pazar 10:01
  • 791
  • 0

Genç KAGİDER Günleri Kocaeli Üniversitesi’nde

KAGİDER’in JPMorgan Chase Foundation’ın proje desteğiyle 2012 eğitim yılı içersinde düzenlediği ‘Genç KAGİDER Günleri’ geçtiğimiz gün KOÜ’de gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İşletme Kulübü ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER)`nin, JPMorgan Chase Foundation`ın proje desteğiyle 2012 eğitim yılı içersinde düzenlediği ‘Genç KAGİDER Günleri` geçtiğimiz gün KOÜ Tıp Fakültesi Morfoloji binasında yapıldı. Etkinliğe KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, rektör yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, akademisyenler, KAGİDER yönetimi ve öğrenciler katıldı. 

 
SEKİZİNCİSİ DÜZENLENDİ
Fikir önderleri, akademisyenler, girişimciler ve iş dünyasındaki rol modelleri gençlerle buluşturmayı amaçlayan ve KOÜ`nün ev sahipliğinde sekizincisi düzenlenen etkinlikle, kadınların ekonomik hayata katılımının önemi vurgulandı. Özellikle genç kadınların kariyer planlaması yapmaları, iş hayatına odaklanmaları ve yer almaları gibi konularda bilgiler verildi. 
 
AKTİF OLARAK KATILMALI
Etkinlik açılışında bir konuşma gerçekleştiren KOÜ Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve klinik araştırmalar birimi müdürü Prof. Dr. Dilek Ural, kadınların evden çıkarak hayata aktif olarak katılmaları gerektiğini vurgulayarak, “Bir toplumun kadın potansiyelini geliştirmemek, toplumun gelişmesini engelleyen en önemli faktörlerden biridir” dedi. 
 
ÇALIŞAN KADIN, GELİŞEN TÜRKİYE
“Çalışan kadın, güçlü aile, ileri toplum gelişen Türkiye demektir” sloganıyla yürütülen ve moderatörlüğünü KAGİDER Yönetim Kurulu üyesi Münteha Adalı`nın yaptığı panele, Vodafone Pazarlama İletişimi ve Kurumsal Çeşitlilik Direktörü Gizem Keçeci, Forum Mühendislik Genel Müdürü Zeynep Rüstemoğlu, JPMorgan Kurumsal Bankacılık Başkanı Ayşe Zadil ve Kadıköy Şifa Sağlık Grubu Ceo`su Buket Pilavcı katıldı.
 
TAVSİYELERDE BULUNULDU
Başarı öyküleri ve kariyer planlamasında dikkat edilmesi gereken noktaların belirtildiği panelde, öğrencilere sabırlı, azimli, cesaretli ve yeniliklere açık olma tavsiyelerinde bulunuldu. Panel, öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasıyla son buldu.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ