KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Genç yaşta beyin kanamasından öldü
Genç yaşta beyin kanamasından öldü
Güncel
14 Aralık 2009 Pazartesi 12:21
  • 2904
  • 1

Genç yaşta beyin kanamasından öldü

İzmit merkezde faaliyet gösteren Akmeşe Köftecisi'nde yıllardır çalışan Murat Yerlikaya isimli kişi geçirdiği beyin kanaması sonucu 34 yaşında hayatını kaybetti.

Derince Çınarlı mahallesi Göksu sokak no 6 adresinde oturan Murat Yerlikaya 34 yaşında geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz günler iş dönüşü evine gelen Murat Yerlikaya yemek yedikten bir süre sonra aniden baş ağrısı başladı. Daha sonra kusma sonucu fenalaş Yerlikaya için ailesi hemen 112 acil ambulans çağırdı. Hemen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Murat Yerlikaya burada yoğun bakım ünitesine alındı. Yerlikaya`nın durumu kritik olması nedeniyle Bursa Uludağ Üniversitesi'ne sevk edilerek burada tedavisine devam edildi. Fakat 3 gün sonra Yerlikaya burada hayatını kaybetti. Acı haberin Derince'de ki evine ulaşmasıyla Yerlikaya ailesi büyük bir üzüntü yaşadı. Evli ve 4 çocuk babası olan Murat Yerlikaya`nın cenazesi bugün Derince'ye getirilerek Çenesuyu Yenice camiin de öğle namazı ardından kılınan cenaze namazı sonrası Çınarlı mezarlığında toprağa verildi.

 

En büyük oğlu Askeri liseyi kazandı
Murat Yerlikaya'nın ölüm haberi ailesini perişan etti. Yerlikaya yeşil kartlı bir vatandaş olarak ailesini geçindirmeye çalışıyordu. Akmeşe Köftecisi'nde aşçı olarak çalışıyordu. Okutması ve bakması gereken 4 çocuğu vardı. En Büyük oğlu Halit geçtiğimiz yıl Kara Kuvvetleri Askeri Lisesini kazanmıştı. Ailesinden bir aile resmi istenildi. Murat Yerlikaya oğlunun askeri liseye gitmesi eşi Kezban, çocukları Halit, Kader, M.Hasan, Neslihan ile birlikte fotoğrafta görüldüğü gibi bir aile resmi çektirdi. Bu onun son resmiydi. Daha sonra maddi imkânsızlıklardan oğlunu Askeri Liseye bir türlü kayıt ettiremedi. Şimdi Halit Yerlikaya Kocaeli Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor.
Lise de başarılı bir öğrenci olan Halit yerlikaya'nın ise takdir belgesi olan bir öğrenci olduğu belirtildi.
Murat Yerlikaya`nın ölümü ardından 4 çocuğu ve eşi perişan oldu. Yeşil kartlı ailenin babalarının getirdiği kazançtan başka gelirleri yoktu. Yerlikaya aile fertleri şimdi uzanacak bir yardım eline muhtaçlar.
En azından Halit Yerlikaya`nın okuması ve okula devam edebilmesi için bir devlet yardımı gerektiği ifade edildi.

Adnan AĞIRKAYA

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ