KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Gerekçesiz çıkartılan işçiden tek kişilik eylem
Gerekçesiz çıkartılan işçiden tek kişilik eylem
Güncel
Aktan Uslu
24 Haziran 2019 Pazartesi 10:35
  • 1810
  • 0

Gerekçesiz çıkartılan işçiden tek kişilik eylem

Çayırova TOSB’da çalıştığı fabrikadan keyfi bir şekilde çıkartıldığını öne süren yüzde 47 engelli Hasan Güneş hakkını aramak için eylem başlattı.

Çayırova’dakiTOSB’da bir fabrikada çalışan, daha önce geçirdiği bir kazada omuz ve dirseğinde güç kaybı oluştuğu için yüzde 47 engelli olan Hasan Güneş, işten çıkarıldı. Hiçbir gerekçe gösterilmediğini belirtip, haksızlığa uğradığını söyleyen Güneş, fabrika önünde ‘Keyfi işten atılmaya karşı direniyorum’ yazılı pankart açarak 2 gündür eylem yapıyor.

Engelli bir işçi olduğunu ve hakkını aradığını söyleyen Güneş, “İş yerindeki sorunlara yönelik konulara tepki gösterdiğim için işten çıkarılmış olabilirim. Fakat ben işten çıkartılırken, hiçbir gerekçe gösterilmedi. Engelli bir işçiyim ve engelli bir işçi olarak da hakkımı arıyorum. 2 gündür de direnişteyim, hakkımı alabilmek için direnmeye devam edeceğim. Bütün işçi sınıfı dostlarımı desteğe bekliyorum” dedi. Güneş ayrıca tepkisini sosyal medyada çektiği video ile paylaştı.

Fabrika yönetimi ise konuya ilişkin açıklama yapmadı.

 

DİĞER HABERLER

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

İlki Nisan ayında Gebze Ticaret Odasında rekor katılım ile gerçekleştiren eğitim programının ikincisi düzenlendi.TÜGEM Kocaeli( Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri) yönetimi ve Zingat Emlak Portalı tarafından organize edilen,Gayrimenkul Sektörüne yönelik olarak Hilmi Işıkören ve Belgin Benek tarafından verilen ‘’Emlakta Başarılı Olmanın 22 Yolu ‘’ başlıklı eğitime yoğun ilgi oldu.Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen eğitime rekor sayıda katılım gerçekleşti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ