KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Çavdar’dan Aygün’e ‘Solucan’ benzetmesi
Çavdar’dan Aygün’e ‘Solucan’ benzetmesi
Güncel
16 Nisan 2010 Cuma 14:12
  • 2101
  • 11

Çavdar’dan Aygün’e ‘Solucan’ benzetmesi

Kendisine “sazan” diyen AKP İl Başkanı Zeki Aygün’e, Çavdar aynı sertlikte yanıt vererek, “Sazan solucan’a doğru hamle yapar. Bizi sazan yapıp kendisini solucan yerine koymasın” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı`na seçilen Ferhan Şensoy`a tebrik ziyaretleri devam ediyor. Şensoy`u AKP İl Başkanı Zeki Aygün, DP İl Başkanı Ercüment Şahin ve DP GİK Üyesi Sefer Ekşi`den sonra  MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, DSP İl Başkanı Yakup Kalmuk ve İzmit Kent Konseyi Başkanı Ali Ufuk Yaşar ve yönetimi ziyaret etti.
 

AYGÜN ‘SAZAN` DEMİŞTİ
Ferhan Şensoy`a ilk tebrik ziyaretini MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, gerçekleştirdi. Ziyarette Çavdar, Zeki Aygün için sert sözler sarf etti. AKP İl Başkanı Zeki Aygün`ün ‘Ekonomik durumu iyi olanlarla siyaset yapılır` açıklamasına Çavdar, ‘AKP zenginlere hizmet ediyor, fakirler sadece makarna ve kömürle idare etsin` sözleriyle yanıt vermişti. Çavdar`ın bu açıklamalarına Aygün, ‘Sazan gibi oltaya takıldı` şeklinde tekrar yanıt vermişti.
 

SOLUCAN YERİNE KOYDU
CHP ziyaretinde AKP İl Başkanı`na yeniden yanıt veren Ruhi Çavdar, Aygün`ün kullandığı ifadelerle kişiliğini ortaya koyduğunu belirterek, “Hayvan aleminde bir gerçek var. Balıkların piri olan sazan her zaman solucana doğru hamle yapar. Aygün, bizi sazan yapıp kendisini solucan yerine koydu. Yürüttükleri siyaset tarzı ne yazık ki bu” dedi.
 

KENT MENFAATİ İÇİN
MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar ayrıca ziyarette, Şensoy`a övgüler yağdırdı. Şensoy`un kongrede yaptığı açıklamaların milletin beklentilerine yönelik olduğunu belirten Çavdar, “Özlenen bir tablo sergilediniz. Ülkenin böylesi siyaset tarzına ihtiyaç duyuyor. Doğru yoldasınız ve başarılı olacağınızdan eminim” dedi. Şensoy ise, “Zaman zaman birbirimizi eleştireceğiz, tartışacağız ama kentin menfaatleri ve halkın sorunlarının çözümünde bir araya geleceğiz” şeklinde konuştu.
 

VEKİLLERİ PAYLAŞALIM
MHP, CHP ziyaretinde iki başkan arsında samimi diyaloglar da yaşandı. Ferhan Şensoy, önceki gün kendisini ziyaret eden Aygün`e ‘AKP`nin iki milletvekiline talibiz` dediğini hatırlatarak, “Siz de siyasetinizi şekillendiriniz, uygun bir hesap yapınız ve kaç milletvekiline talipsiniz onun çalışmasını yapınız” diye konuştu. Bu sözlere Çavdar da, “Biz iki vekili değil, 11 vekilin alayına talibiz” deyince Şensoy, “Haksızlık olur. 11 vekilden 10 tanesini beşer beşer paylaşalım, birine de diğer partiler talip olsun” yanıtını verdi.
 

DSP`DEN ZİYARET
MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden sonra DSP İl Başkanı Yakup Kalmuk ve yönetim kurulu üyeleri Ferhan Şensoy`a konuk olarak başarılar diledi. DSP`den sonra da Kent Konseyi Başkanı Ali Ufuk Yaşar ve genel sekreter Sedat Yücel de Şensoy`u ziyaret etti. Her iki ziyarette de karşılıklı iyi niyet mesajları ve kent için ortak paydalarda bir araya gelme sözleri verildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ