KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Gıda denetimleri ivme kazanacak
Gıda denetimleri ivme kazanacak
Güncel
31 Aralık 2012 Pazartesi 13:53
  • 857
  • 2

Gıda denetimleri ivme kazanacak

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği koordinasyon toplantısında, belediyenin sürdürdüğü gıda denetimleri çalışmalarına ivme kazandıracak görüşler ortaya konuldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sağlıklı gıdaya ulaşmaları için gıda denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda kent genelindeki gıda iş yerleri ve buralarda satışa sunulan gıda ürünlerine yönelik yapılan denetim çalışmalarının değerlendirildiği bir toplantı düzenlendi. Toplantıda sürdürülen denetimlerin işlevselliğinin artırılması için yapılması gereken konularda görüşler ortaya konuldu.

 
12 İLÇE YETKİLİSİ
Sekapark Otel`de yapılan toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Osman Poyraz, gıda kontrol şube müdürü İsa Solakoğlu, zabıta müdürlüğü,  ruhsat şube müdürlüğü, ilçe belediyelerinin zabıta ve ruhsat müdürlükleri, 12 ilçenin gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü temsilcileri katıldı.
 
GÖRÜŞ BİLDİRDİLER
Toplantıda 2012 yılında Kocaeli`de gerçekleştirilen gıda denetimleriyle ilgili değerlendirme yapıldı. İş yerlerinin ruhsatlandırılması, kayıt, onay belgelerinin alınması sırasında karşılaşılan sorunların giderilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. 
 
KALİTE ARTACAK
Belediyeler ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İl ve ilçe teşkilatlarının ortaklaşa çalışmalarıyla yürütülen çapraz denetimlerin, denetim sayısını ve kalitesini arttırdığı açıklanırken, bu denetimlerin bundan sonra da sistemlli şekilde devam edeceği karara bağlandı. 
 
FARKINDALIK İÇİN
Vatandaşlarda konuyla ilgili farkındalık yaratmak için afiş stantlarının ve bilboardların kullanılmasının faydalı olacağının kanaatine varıldığı toplantıda, il ve ilçeler arasındaki koordinasyonun, denetimlerde birlikteliği sağladığı için yeni yılda da düzenli olarak tekrarlanmasına karar verildi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ