KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Giresunlular genç kızı hayata bağladı
Giresunlular genç kızı hayata bağladı
Güncel
14 Kasım 2012 Çarşamba 11:24
  • 915
  • 0

Giresunlular genç kızı hayata bağladı

1,5 yaşından beri her iki bacağındaki sorun nedeniyle yürümekte güçlük çeken 18 yaşındaki liseli genç kız, yürüyeceği günü iple çekiyor

CHP, Büyükşehir ve Gebze belediye meclis üyeliği görevlerini yürüten ve aynı zamanda Kocaeli Giresunlular Federasyonu Başkanı olan işadamı Süleyman Karaman, bir genç kızın hayallerini gereçeğe dönüştürüyor. Seher Arslan, şimdi 18 yaşında genç bir kız. Doğuştan bacaklarındaki rahatsızlık dolayısıyla yürüyemeyen genç kızın hayallerini, arkadaşları gibi sağlıklı bir şekilde hayat sürmek süslüyordu.  

 
YARDIM ELİ UZATTILAR
2006 yılında ortaokula giderken Karaman ile tanışan Seher Arslan için bir anlamda hayatı değişti denebilir. Ailesinin maddi durumu nedeniyle tedavi olamayan ve yürüyebilmenin hayaliyle yaşayan Seher`e yardım elini Giresunlular Federasyonu Başkanı Süleyman Karaman ve Giresunlu işadamları uzattı. 6 yıl önce Seher`e ameliyat sözü veren Karaman, genç kızın ameliyat olmaya elverişli duruma gelmesiyle birlikte yeniden girişimlere başladı. 
 
DERSLERİNDE BAŞARILI
Bu mutlu haberi bekleyen Seher, artık hayata ve geleceğe umutla bakıyor. Derslerinde çok başarılı olan ve ileride beyin cerrahı olmak istediğini ifade eden genç kız, Süleyman Karaman ve beraberinde kendisine yardım eli uzatan herkese çok teşekkür etti. Sağlık problemleri yaşayan ve kısa süre önce işbulan Seher`in babası ve aile fertleri de yardımda bulunan herkese teşekkür ederek, yaptıkları hayırdan dolayı minnetarlık duyduğunu dile getirdi.
 
AMELİYAT OLACAK
15 saat sürmesi beklenen ameliyatın ardından genç kızın büyük olasılıkla yürüyeceği öğrenilirken, Arslan ailesi heyecanlı bir bekleyişin içerisinde girdi. Karaman, “Bu girişim sadece benim değil, Kocaeli Giresunlular Federasyonu`na bağlı26 derneğin işbirliğiyle oluştu. Genç kızımızı yürürken görmek bizleri mutlu edecek. Konuya duyarlı davranan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.Üç farklı hastanede sağlık kontrolleri yapılan ve ameliyata olmasına karar verilen Seher Arslan önümüzdeki günlerde ameliyat olacak.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ