KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
Kan davası duruşmasında sanıklar birbirlerini suçladı
Kan davası duruşmasında sanıklar birbirlerini suçladı
Polis-Adliye
19 Nisan 2010 Pazartesi 17:32
  • 2819
  • 0

Kan davası duruşmasında sanıklar birbirlerini suçladı

Önceki yıl ÖSS’ye girdikten sonra Yenikent’teki evine doğu giderken Mehmet Akdemir’i kan davası nedeniyle pusuya düşürüp öldüren sanıklar mahkemede birbirlerini suçladı

Bir yıl önce ÖSS`den çıkıp evine giderken kan davasından dolayı öldürülen Mehmet Akdemir`in cinayet sanığı olarak tutuklanan Metin ve Ayhan Demir`in yargılanmasına Kocaeli 2.`nci Ağır Ceza Mahkemesi`nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanıklar Metin ve Ayhan Demir, tutuksuz yargılanan akrabaları; Mehmet Ali Demir, Yavuz Demir, Halil Demir ile avukatları; Abdülkadir Şahan, Celal Burakçanal katıldı. Müdahil avukat olarak da Hüseyin Acurman duruşmada bulundu. Duruşmada sanıklar birbirlerini suçladı.

SANIKLAR DİNLENDİ
Tutuksuz yargılanan akrabaları Mehmet Ali Demir, Yavuz Demir, Halil Demir ifadeleri alındı. İlk olarak ifade veren Mehmet Ali Demir azmettirme olayıyla ilgili olarak bir alakası bulunmadığını ve kendisinden para istediği halde vermediği için böyle bir iftiraya kurban gittiğini söyledi. Diğer bir sanık olan Yavuz Demir ise şöyle ifade verdi; “Sanıklar Ayhan ile Metin Demir benim amca çoçuklarım. Ayhan ve Metin Demir ağabeyleri Orhan Demir`in, Akdemir ailesiyle barışacaklarını söylediği halde tuzak kurarak Mehmet`i öldürdü.

BİZ KARŞI ÇIKTIK
Diyarbakır`da geçmişte yaşanan bu olay sonrası Akdemir ailesinden Mehmet Akdemir`in öldürme kararını ailece aldılar. Biz intikam alınmasına hep karşı çıktık. Ama Metin çıldırmışcasına intikam için bizlerden para, ev ve araç temin etmemizi istedi. İntikam alınması için maddi destekte bulunmadık” diye konuştu. Halil Demir de verdiği savunmada Ayhan ile Metin`in babalarını tanıdığını söyleyerek “Orhan Demir öldürüldükten sonra Metin ve ailesi intikam almak istedi. Bu olayla alakam olmadığı halde çocuklarımın ve kendi can güvenliğimiz için Diyarbakır`ı terk ederek Bursa`ya yerleştim. Bizlerden para vermezsek suçu üzerimize atacaklarını söylediler”dedi.

GÖRÜNTÜLERİ İNCELEYİN
Müdahil avukat Hüseyin Acurman da tutuksuz sanıklar için koruma talebinde bulundu. Daha sonra sanıklardan Ayhan Demir, “Halil Demir ile Yavuz Demir, ağabeyimi öldüren Serhat Akdemir`i öldürmem için beni Adliye önüne getirdi. Selim Demir elime silah verdi. Daha sonra bu eylemden nedense vazgeçildi. Beni de buraya araçla Mehmet Ali Demir, Yavuz Demir, Halil Demir birlikte getirdi. Yolda yemek yediğimiz yerlerin ve benzin alınan yerlerin kamera görüntülerini inceleyin” diye konuştu. Diğer tutuklu sanık Metin Demir de iddia edildiği gibi kimseden para talebinin olmadığını belirterek, “Bunların kolları heryere uzanıyor” dedi. Dava 4 Haziran tarihine ertelendi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ