KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
GKD, parayı konuştu
GKD, parayı konuştu
Güncel
24 Kasım 2012 Cumartesi 13:12
  • 1014
  • 1

GKD, parayı konuştu

GKD ile Tacirler Yatırım iş birliğinde “Paranın Rotasına Yön Verenler Kocaeli’nde Buluşuyor” etkinliğinde yatırım uzmanları bir araya geldi

Genç Kocaeliler Derneği (GKD) ile Tacirler Yatırım tarafından Yunus Emre Kültür Merkezi`nde “Paranın Rotasına Yön Verenler Kocaeli`nde Buluşuyor” isimli panel gerçekleştirildi. Panelin ev sahipliğini GKD Başkanı Ayhan Varol ve yönetim kurulu üyeleri yaparken, CHP eski Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya`nın yanı sıra ilimizdeki yatırımcılar büyük ilgi gösterdi. Panel öncesinde kokteyl de gerçekleştirildi. 

 
KOCAELİLİ OLMAK AYRICALIK
Panele konuşmacı olarak ise kurumsal iletişim direktörü Aysun Karaytuğ, stratejist Ahmet Mergen ve Tacirler FX Müdürü Anıl Abbak katıldı. Açılış konuşmasını yapan GKD Başkanı Varol “Yalnızca pişmaniye deyince akıllara gelse de, güzel kentimiz aslında hem öğrenci, hem sanayi, hem tarım, hem turizm hem de tarih kentidir. Kocaeli`nde çalışan, okuyan, üreten, siyaset yapan herkes Kocaelilidir. Kocaelili olmak ayrıcalıktır” dedi. 
 
İSTANBUL`DAN SONRA İKİNCİ İL 
Kocaeli`nin gelirinden bahseden Varol, “Kocaelili olmak demek Yürüyüş Yolu`nda yürümek, hatta kargalardan nasibini almak, Atatürk heykelinde saygı duruşunda bulunup Fethiye Caddesi`nde buluşmak demektir. İlimiz, yüz ölçümüne göre küçük iller arasında olmasına rağmen ülke ekonomisine 29 milyar 898 milyon 28 bin lira gelir sağlayarak İstanbul`dan sonra en çok katkıyı veren ildir” diye konuştu. 
 

HAK ETTİĞİNİ ALMASI 
Son olarak Varol, “Devletin bir lira harcadığı, bunun karşılığında da 12 lira iade ettiği Kocaeli`mizin zaman zaman haksızlığa da uğradığını görmekteyiz. Havamızı, toprağımızı, suyumuzu kirleten sanayi kuruluşlarının genel merkezleri İstanbul`da olduğu için vergilerini de alamıyoruz. Sık sık gündeme gelmesine rağmen bir türlü çözülemeyen bu sorunun en kısa sürede çözülmesini ve Kocaeli`nin hak ettiğini alması en büyük temennimizdir” dedi. 
 
PLAKETLERİ VERİLDİ 
Konuşmasının ardından başkan Varol, panelde konuşmacı olarak katılan ekonomiye yön verenlere plaket takdiminde bulundu. Panelde ilk olarak Tacirler FX Müdürü Anıl Abbak sunum yaptı. Abbak, Forex piyasasıyla ilgili olarak, “Bu piyasada komisyonsuz ve çift taraflı işlemleri hiçbir masraf olmadan alım ve satım yapabiliyorsunuz. Açığa satış böylece kapalı satışa dönüyor” diye konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ