KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük AKP’den Ümmiye ziyareti
Gölcük AKP’den Ümmiye ziyareti
Güncel
01 Aralık 2012 Cumartesi 10:05
  • 892
  • 2

Gölcük AKP’den Ümmiye ziyareti

AKP Gölcük İlçe Başkanı Yücel ve Gölcük Belediye Başkanı Ellibeş, Ümmiye Köyü’nü ziyaret ederek, köylülerin sorunlarını dinledi

AKP Gölcük İlçe Teşkilatı tarafından hazırlanan program doğrultusunda haftanın iki günü köyler ziyaret ediliyor. Bu kapsamda AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, belediye ve İl Genel Meclisi üyelerinden oluşan heyet Ümmiye Köyü`nü ziyaret etti. 

 
PLANLI HAREKET
Köy muhtarı Mesut Kanpara ve köy halkı tarafından karşılanan heyet, muhtarlık binası önündeki bahçede bir toplantı gerçekleştirdiler. Başkan Ellibeş, köy ziyaretlerindeki amacın, köylerin sorunlarının kayıt altına alınarak, daha organize olmak ve çözüm yolları bulunmasında planlı ve programlı hareket edebilmek olduğunu söyledi. 
 
DAHA GÜZEL HAYAT
İlçe Başkanı Sedat Yücel ise konuşmasında, “Köylerimizin tamamını önemsiyor. Sorunların biran evvel çözüme kavuşması noktasında hassas davranıyoruz. Köy ziyaretlerimizde elde ettiğimiz veriler, konuyla ilgili mercilere ulaştırılarak, sorunların önemi, aciliyeti ve önceliği en güzel şekilde iletiliyor. Akabinde de bu konuların takibini yaparak sizlerin köylerinizde daha güzel ve daha sağlıklı koşullarda yaşam sürmenize katkı sağlamış olacağız” dedi.
 
SU SORUNU YAŞIYORUZ 
Köyleriyle ilgili bilgi veren muhtar Kanpara da, “Ümmiye köyümüzün en acil çözüm bekleyen sorunu su sorunudur. Zaman zaman su ihtiyacımızı yeteri derece karşılayamıyor. Sık sık yaşadığımız kesintiler diğer yandan devam eden içme suyu şebeke hattı çalışmaları bizleri oldukça mağdur etmiştir.Köy halkı olarak sizlerden bu yönde ciddi bir girişimde bulunmanızı bekliyoruz” diye konuştu. 
 
KÖY HALKI MAĞDUR
Muhtar Kanpara ayrıca, köy içi parke taş düzenleme çalışmaları gerektiren yolların olduğunu, yüksek su bedelli faturaların köy halkını mağdur ettiğini belirtti. Köyde alt yapısı olmayan hanelerin alt yapı çalışmalarının yapılması gerektiği ne belirten Kanpara, “Sel felaketi sonrasında meydana gelen heyelan yüzünden çöken vatandaşlara ait bahçe duvarlarının yapılmasını da istiyoruz” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ