KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük projeye boğulacak
Gölcük projeye boğulacak
Güncel
26 Aralık 2012 Çarşamba 13:32
  • 2551
  • 21

Gölcük projeye boğulacak

AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, düzenlediği basın toplantısında, belediye başkanı Mehmet Ellibeş ile birlikte takım halinde çalıştıklarını belirterek, ‘2013 yılında Gölcük projelere boğulacak’ dedi

AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel,  gerçekleştirdiği kahvaltılı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 2014 yerel seçim çalışmalarına yönelik partisinin yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında bilgi veren Yücel,   CHP Gölcük Belediye Meclis üyesi ve CHP`nin Gölcük Belediye Başkan adayı Fahrettin Büyükoğlu`nun ‘Gölcük Hizmet fakiri` sözlerine cevap verdi. Yücel, “Gölcük`ün 17 Ağustos 1999 depreminden hemen sonra ve şimdiki fotoğrafını iyi çeksinler. Gölcük, yeni yılda projelere boğulacaktır” dedi.  İlçede siyasi bir uyum ortaya koyarak çalışacaklarını vurgulayan Yücel, “Hedefimiz iyi diyalog, ekip çalışması, üretim, gelişen ve değişen bir Gölcük yaratmaktır” dedi. Toplantıya katılan Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ise “Fahrettin benim kayınbiraderimdir. Fikirlerine saygı duyarım ama izlenim eksikliği var” diye yanıt verdi.

 
TAKIM HALİNDE ÇALIŞIYORUZ   
Basın toplantısında, Gölcük`teki siyasi çalışmalarını aktaran AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, teşkilat olarak beledile başkanı ve ekibiyle uyum içinde çalıştıklarını söyledi. Bir yıldır ilçe başkanlığı yaptığını söyleyen Yücel, “Belediye başkanımız ve çalışma ekibiyle birlikte uyum içinde çalışıyoruz. İlçemizde gerçekleştirdiğimiz projelere birlikte karar veriyoruz. Aynı şekilde ilçedeki sivil toplum dinamikleri ve diğer siyasi partilerle uyum içinde hareket ediyoruz.  Belirli zamanlarda ilçedeki diğer siyasi parti üst kademe yöneticilerini çalışmalar hakkında da bilgilendiriyoruz. Bu anlayışım ilçemizdeki siyasi uyum bakımda önemsiyoruz. 
 
 
2013 YILINDA 7 PROJE HAZIR  
2013 yılında Gölcük`te çok önemli projelerin hayata geçeceğini vurgulayan Yücel, 8 yeni dev projenin hazır olduğunu söyledi. 2013 yılı yatırım programıma alınan ve yeni yılın ilk yarısında temellerinin açılacağı projeleri açıklayan Yücel, “ 350 yatak kapasiteli yeni Devlet Hastane Projesi, Yeni Adliye Sarayı, İlçe merkezinde bulunan Gazi Orta Okulu`nun arsası karşılığında Gölcük Belediye tarafından yapılacak 4 yeni okul binası,  Gölcük Fen Lisesi, 300 yetek kapasiteli Öğrenci Yurdu binası, Polis merkezi, İkinci Endüstri Meslek Lisesi projeleri Gölcük`ü marka kent yapacaktır” dedi.
 
GÖLCÜK TURİZM KENTİ OLACAK
Gölcük`ü marka şehir yapma yolunda çok ciddi çalışmaların yapıldığını söyleyen Yücel,  Ford fabrikası ile Donanma arasında sıkışıp kalan bir ilçeyi artık Turizme dönük projelerle ilçenin yol haritasını değiştirmeye dönük yeni hamlelerin gerçekleştireceklerini vurgulayan Yücel, gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm  çalışmalarıyla Gölcük ilçesinin yeni yüzünün çok daha iyi ortaya çıkacağını söyledi. Yücel, “ Gölcük hızla büyüyen bir şehir. Nüfusu 150 bine dayandı. Ben Nevşehirliyim ama Gölcük iki Nevşehir kadar büyümüştür. Bizim bundan sonraki hedefimiz doğal güzellikleriyle, kıyı bantlarıyla, mesire ve kadırga alanlarıyla Gölcük`ü Turizm kenti yapma yolunda adımlar atılacaktır” dedi.
 
MEHMET ELLİBEŞ KIZDI 
Basın toplantısına katılan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediye Meclis üyesi ve CHP Gölcük Belediye Başkan adayı Fahrettin Büyükoğlu`nun geçtiğimiz günlerde gazetemizde çıkan söyleşisinde ‘Gölcük Proje fakiri` sözleri hatırlatıldı. Bu sözlere sinirlenen Ellibeş, Fahrettin Büyükoğlu`nun söylediklerinin tamamını okuduğunu, notlar aldığını belirterek,    “Fahrettin benim kayınbiraderimdir. Fikirlerini açıklamıştır ancak ilçe konusunda izlenim eksiklikleri bulunuyor” diye yanıt verdi. Gölcük`te yapılan sosyal ve kültürel çalışmaların zirvede olduğunu hatırlatan Ellibeş,  Büyükoğlu`nun iddia ettiği gibi sinema salonun olmayışı kendisini üzdüğünü, sinema salonun Donanma`nın içinde bulunduğunu ancak merkezde sinema salonun açılması içinde işletmecileri teşvik edeceğini söyledi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ