KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük şifa kenti olacak
Gölcük şifa kenti olacak
Güncel
19 Kasım 2012 Pazartesi 12:50
  • 1404
  • 0

Gölcük şifa kenti olacak

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreteri Hasan Aydınlık, Yazlık Ilıca’da incelemelerde bulundu. Başkan Ellibeş, tesis hizmete hazır hale geldiğinde Gölcük’ün şifa kenti olacağını, hem yurt içi hem de yurt dışından ilgi göreceğini söyledi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreteri Hasan Aydınlık, Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Hasan Dinelek, Kocaeli Devlet Hastanesi yöneticisi Ertunga Öney, Gölcük Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Sarıışık ve AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman ile birlikte Yazlık Ilıca`da bir inceleme gezisi yaparak bilgi verdi.

 
İLGİ GÖRECEK 
Yazlık Ilıca hakkında bilgilendirme yapan başkan Ellibeş, “Yüzyıllar boyu boşa akan bir tarihi değer olan Yazlık Ilıca Termal Turizm tesisine sahip çıkarak bölgemize, Kocaeli`mize ve ülkemize, hem ticari açıdan hem de iş istihdamı ve yeni iş kollarının oluşturulmasına önemli ölçüde katkı sağlayacak bir projeye imza atıyoruz. Bunu da kendi imkanlarımızı değerlendirerek yapıyor olmamız heyecanımızı da artırıyor ve gururlandırıyor. Bu çok önemsediğimiz Yazlık Ilıca Termal Tesisi hizmete hazır hale geldiğinde Gölcük`ü şifa kenti yapacak. Bu sayede tesisimiz ülke genelinden hatta yurt dışından ilgi görecek dedi” dedi. 
 
TARİHİ DEĞERLER VAR
Bu projenin Türkiye`de ilk olacağını duyuran Ellibeş, “Burada hem sağlık merkezi hizmeti alacaksınız hem de tarihi kalıntıları arkeoparkda göreceksiniz. Bu kazı çalışmalarında çok güzel şeyler bulduk. Su içtikleri kupalar bile gün yüzüne çıktı. Gölcük için projenin en önemli kısmı, 12.500 m2`lik alana yapılacak olan yatırım. Bunlar, günü birlikçi vatandaşların rahatlıkla faydalanabileceği alanlar. Bay ve bayanların ayrı ayrı kullanabilecekleri termal havuzlar. Buhar odaları, içinde her türlü konforun olacağı aile odaları, çamur banyoları, fitness ve sauna alanları, çamur banyo alanları, çevre düzenlemesi ve yeşil alan düzenleme çalışmaları olacak” diye konuştu. 
 

AYDINLIK BEĞENDİ
Hasan Aydınlık, Mehmet Ellibeş`i böylesine önemli bir tarihi dokuyu yeniden proje ederek sahip çıkması ve yeniden gün yüzüne çıkartılmasına katkı koyduğu için tebrik ediyorum. Yazlık Ilıca Termal Turizm tesisi her yönüyle önem verilmesi gereken bir proje. Böyle bir projenin benzerinin olmadığını öğrendim. Proje tamamlandığında sadece Kocaeli genelinden değil, yurt genelinden ve yurtdışından da ilgi göreceğini tahmin ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ