KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Gölcüklü esnaflar Batum’a çıkarma yaptı
Gölcüklü esnaflar Batum’a çıkarma yaptı
Güncel
27 Aralık 2011 Salı 10:51
  • 1184
  • 0

Gölcüklü esnaflar Batum’a çıkarma yaptı

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman ve yönetimi ticari canlılığı ve yatırım alanlarını görmek için gittikleri Batum’da incelemelerde bulundu. Gölcük heyeti, Batum’dan umutla döndü

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman ve yönetimi, Gürcistan`ın en önemli şehirlerinden biri olan Batum`u ziyaret etti. Ticari canlılığı ve yatırım alanlarını görmek için Batuma`a giden Gölcüklü esnaftlar, Batum Başkonsolosu Engin Arıkan ve ticari ateşesi Volkan Berber`i, Batum Belediye Başkanı Robert Chkhaidze ile Acaristan Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Levan Varshalomidze`yi makamında ziyaret etti. 3 gün Batum`da kalan 7 kişilik heyet, yapılan görüşmelerde iki sahil kentinin ticari ve turizm alanında işbirliği yapması kararlaştırıldı.

 

 

YEMEKTE AĞIRLANDI
Ziyarette, oda başkanı Necmi Kocaman, yöneticiler; Rahmi Öztaş, Ömer Küçükateş, Çetin Balaban, Mehmet Bahar, Suat Öztürk ve Tefik Yüce yer aldı. Batum Havalimanı`nda karşılanan heyet ilk gün Batum`un en iyi restoranlarından Adjara House`da ağırlandı. Akşam yemeğinin ardından Batum Başkonsolosu Engin Arıkan ve ticari ateşesi Volkan Berber, Batum Belediye Başkanı Robert Chkhaidze ve Belediye Başkan Yardımcısı Jemal Ananidze ile birlikte gece turuna çıkan Gölcük heyeti, adeta bir ışık kenti olan Batum`u çok beğendi. ÇOK BEĞENDİK
Ziyarette Acaristan Başbakanı Varshaolmidze Türk yatırımcıları Batum`a davet ederken, Batum Belediye Başkanı Robert Chkhaidze ile resmi bir toplantı yapan Gölcük heyeti adına konuşan oda başkanı Necmi Kocaman, Batum`u çok beğendiklerini söyleyerek, “Batum çok kısa zamanda gelecek 5-10 yıl içinde önemli turizm ve ticaret merkezi olacak konuma ulaşacaktır” dedi. Belediye başkanı Robert Chkhaidze de, “Turizm konusunda Türkiye`nin tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Türk iş adamlarına ve müteşebbislerin yardımına çok ihtiyacımız olacak” diye konuştu.

 

 

HEDİYELEŞME TÖRENİ
Toplantının sonunda ise karşılıklı hediyeler verildi. Batum Belediye Başkanı Chkhaidze geleneksel Gürcü boynuz kupası hediye ederken, Kocaman  ise Kocaeli`nin simgesi pişmaniye ve oda flamalarını hediye etti. Batum`da gördükleri konukseverlik için başkonsolosu Arıkan ve ticari ateşe Berber ile başbakan Levan Varshalomidze`ye teşekkür eden Kocaman, temasların kesintisiz devam etmesi ve kardeşlik duygularını daha da gelişmesi için çaba harcayacaklarını söyledi. Batum ziyaretinin son gününde önce tarihi Gonio-Apsaros Kalesi`ni gezdikten sonra Gölcük`e döndü.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ