KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Gölcüklü teröre karşı yürüdü
Gölcüklü teröre karşı yürüdü
Güncel
21 Aralık 2009 Pazartesi 09:00
  • 1281
  • 1

Gölcüklü teröre karşı yürüdü

Gölcük’teki siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu Törere Karşı Birlik ve Beraberlik Platformu dün yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe AKP’liler katılmadı

Gölcük`te faaliyet gösteren siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinden oluşan Törere Karşı Birlik ve Beraberlik Platformu dün bir yürüyüş gerçekleştirdi. “Terörü Lanetliyoruz, Türkiye`yi Seviyoruz, Birlikte Yaşamaktan Mutluyuz” sloganıyla gerçekleşen yürüyüşe yüzlerce insan katıldı. Anıtpark`taki Atatürk Anıtı`na çelengin konulmasıyla başlayan yürüyüş, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla devam etti.
 

‘BAYARĞI İNDİRMEYİZ`
Platform adına konuşan Gölcük Haber gazetesinin sahibi Nurettin Şenemre, günün anlam ve önemini belirtti. “Biz bayrak ve vatan sevdalılarıyız diyen Şenemre, “Donanma kenti Gölcük`ten tüm ülkemize sesleniyoruz. Bu bayrak gönlerden inmez, çünkü biz Türk olarak İstiklal Marşı`yla doğduk. Bu Türkiye topraklarında yaşayan tüm insanlar olarak Kürdü Türkü, Lazı, Gürcüsü, Çerkezi, Abazhası, Alevisi`yle bir bütünüz” dedi.
 

KAVAKLI`YA YÜRÜDÜLER
Konuşmanın ardından kitle Gölcük Kavaklı Sahili`ne yürüyüşe geçti. Yürüyüş kortejine çevrede bulunanlar da alkışlarıyla destek verdi. Grup, PKK ve AKP aleyhinde attıkları sloganlarla tepkilerini dile getirdi. Gölcük Emniyet Müdürü İsa Bişiren`in de takip ettiği yürüyüşe polis tarafından müdahale olmadı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ