KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük’te hepatit hastalığı anlatıldı
Gölcük’te hepatit hastalığı anlatıldı
Güncel
16 Kasım 2010 Salı 16:39
  • 1442
  • 0

Gölcük’te hepatit hastalığı anlatıldı

Gölcük Belediye Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen konferansta Prof. Dr. Sıla Akhan hepatit hastalığını anlattı

Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi işbirliği ile ‘Dünyada ve Ülkemizde Hepatit (sarılık) ve Tedavi Yöntemleri` konulu sağlık konferansı düzenlendi. Sanat galerisi toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansı KOÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sıla Akhan sundu. Toplantıda ayrıca katılımcılara ücretsiz Hepatit B ve Hepatit C taraması yapıldı.
 

YOĞUN KATILIM
Etkinliğe belediye başkan yardımcısı İbrahim Tektaş, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, belediye meclis üyesi Recep Zeren, Esnaf Odası Başkanı Necmi Kocaman, Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral ve mahalle muhtarları, Gaziler Derneği Gölcük Temsilcisi Mehmet Arslan, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenci grupları katıldı. Etkinlikte sunum yapan Prof. Dr. Sıla Akhan hepatit ve tedavi yöntemleri hakkında şunları söyledi;
 

KALICI HASARLAR
“Ülkemizde ‘hepatit` denilince yaygın olarak Hepatit B kavramı anlaşılır. Ancak hepatitin tek sebebi virüsler ve hepatit B değildir. Hepatite virüsler, bakteriler, çeşitli ilaçlar, uzun süreli alkol kullanımı ve çeşitli endüstriyel maddelere maruz kalmak yol açabilir. Ne sebeple olursa olsun ortaya çıkan hepatit, karaciğer hücrelerinde hasara sebep olur. Karaciğerde hassasiyet şişme ve iltihap ortaya çıkar. Hepatit bazı durumlarda kalıcı hasarlara sebep olur.”
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ