KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir, sözleşme farklarımızı ödemiyor
Büyükşehir, sözleşme farklarımızı ödemiyor
Güncel
13 Ağustos 2010 Cuma 16:38
  • 1321
  • 4

Büyükşehir, sözleşme farklarımızı ödemiyor

Belediye-İş Sendikası, Büyükşehir Belediyesi’nin personelleri arasında çifte standart uygulayarak, yandaş sendikaya üye olmayanların sözleşme farklarını ödemediğini iddia etti

Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şubesi yaptığı yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi`nin çifte standart uygulayarak, sendikalarına bağlı belediye çalışanlarının sözleşme farklarını ödemediğini kaydetti. Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İşçi arkadaşlarımız şantaj ve baskı ile işbirlikçiliği ve sarı sendikacılığı tescillenmiş bir sendikaya zorla yönlendiriliyor. Bizler bu dönemde önemli direnişler, önemli mücadeleler sergiledik. Ancak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir Anayasal suçu tehdit ve şantaj ile sergilemeye devam etti. Bizler yetkiyi kaybettiğimiz dönemde dahi toplu sözleşme sürecinin takipçisi olduk. Görülüyorki Belediye-İş`ten yetkiyi almak yeterli değilmiş. Halen onurlu bir şekilde sendikalarında kalan işçi arkadaşlarımızın sofralarına saldırmaya devam ediyorlar.
 

OLMADIK DERTLER EDİNECEKLER
Sözleşme farklarımız halen ödenmiyor. İbrahim Karaosmanoğlu halen ısrarlı bir şekilde sürdürüyor. Sözleşme farklarımız derhal ödenmelidir. Bu alnımızın terinin karşılığıdır. İnsanların onurları ve ekmekleriyle oynamak çok tehlikeli bir kumardır. Belediye-İş olarak Kartepe`deki toplu sözleşme töreninde bizzat belediye başkanı Şükrü Karabalık`tan sözleşme farklarının sendikamız üyesi olmayan işçi arkadaşlarımıza da verilmesini talep ettik. İşte Belediye-İş budur. Farkımız budur. Senden, bizden diyerek işçilerin ekmeği ile oynamayız. Biz top yekun işçi sınıfının mücadelesine inanırız. Büyükşehir Belediyesi bu tutumunu sürdürdüğü sürece olmadık dertler edinecektir. Lokmalarımızı bölmeyin aksi takdirde sizde koltuklarınızda eskisi kadar rahat oturamayacaksınız. Bu eşitsizliğe derhal son verin.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ