KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük’ün ilk özel hastanesi hızla yükseliyor
Gölcük’ün ilk özel hastanesi hızla yükseliyor
Güncel
20 Kasım 2012 Salı 16:57
  • 4659
  • 7

Gölcük’ün ilk özel hastanesi hızla yükseliyor

Gölcük’ün ilk özel hastanesi 1 Ocak 2014’e yetiştirilecek

AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Şahin Talus`un sahibi olduğu Gölcük Aile Tıp Merkezi ile Özel Konak Hastanesi`nin ortaklaşa olarak Gölcük İhsaniye`de yaptırdığı bölgenin ilk özel hastanesinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Zemin+bodrum+ 3 kat olarak yapılacak hastanenin genel koordinatörü Şahin Talus, kaba inşaatın 4 ay içinde bitirileceğini duyurdu. Talus, isminin ne olacağına henüz karar vermedikleri hastanenin açılışını, 1 Ocak 2014 tarihinde, Başbakan Erdoğan`a yaptırmak istediklerini söyledi.

 
100 YATAK KAPASİTELİ 
İhsaniye`de D-130 Karayolu`na çok yakın bir mesafede yapılan hastane 10 bin metrekare üzerine kuruluyor. Zemin+bodrum +3 kat olarak yapılan hastane ilk önce 75 yatak kapasiteli olarak faaliyete geçecek. Açılıştan 2 ay sonra ise yatak kapasitesi 100`e çıkarılacak. Yüzde 25`i Konak Hastanesi, yüzde 75`i Gölcük Aile Tıp Merkezi`ne ait olan hastene 250 kişiyi istihdam edecek. Hastanede tüm branşlar ve uzmanlık alanlarında faaliyet gösterilecek ve Gölcük başta olmak üzere tüm Kocaeli`ye hizmet verecek. 10 bin 240 metrekare kapalı alanı olacak olan hastane bölgenin ilk özel hastenesi olma özelliği taşıyor.
 
YÖNETİMDE DOKTORLAR
Sağlık sektörüne yeni bir soluk getirecek olan hastanenin yönetim kurulunun tamamı doktorlardan oluşuyor. Hastanenin yönetim kurulunda Numan Ulay, Şahin Talus, Veysel Besnili, Faruk Karakaya, Kazım Gündoğdu, Metin Göklü, Mustafa Çalışkan, Füsun Çelikkol, Rıza Güneli, Adem Ertunç ve Aydın Ünsal yer alıyor. Hastanenin genel koordinatörü Şahin Talus, bu hastene projelerinin tamamlanmasının ardından yeni hastane projelerinin de olacağını kaydetti. 
 
İLK DİŞ HASTANESİ  
Başka projeleri olduğunu da belirten Şahin Talus, “Sağlık sektörü hızla gelişiyor. Başta Gölcük olmak üzere Başiskele, Karamürsel, İzmit`ten hasta geliyor. Kocaeli`nin ilk özel diş hastanesi ile Gebze`de bir hastane projemiz var. Yeni hastanemiz açılınca Gölcük Aile Tıp Merkezi`ni, özel diş hastanesi yapmayı düşünüyoruz. Hastanemiz bitince yurt dışına da açılacağız. Yurt dışında irtibat bürosu açacağız” şeklinde konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ