KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Gölkay’ın ses ve ışıklandırmasını kim, kaça yaptı?
Gölkay’ın ses ve ışıklandırmasını kim, kaça yaptı?
Güncel
27 Ekim 2010 Çarşamba 10:53
  • 3652
  • 21

Gölkay’ın ses ve ışıklandırmasını kim, kaça yaptı?

İzmit Belediyesi tarafından Sepetçi Göleti üzerine yaptırılan, ama bu güne kadar kaça yaptırıldığı meclis üyeleri tarafından bile bilinmeyen Gölkay’la ilgili hala kafalarda çok ciddi soru işaretleri var.

Böyle giderse de Gölkay`la ilgili daha çok soru işaretleri doğacak kafalarda. Çünkü İzmit Belediyesi`nde şeffaflık yok, gereksiz inatlaşmalar, gereksiz kaprisler var.
Gelelim Gölkay`la ilgili bir başka iddiaya. Hepimizin bildiği gibi Gölkay`da geçtiğimiz günlerde yapılan ve adına “Avrupa ve Dünya Su Kayağı Şampiyonası” denilen, ama hiçbir Türk sporcusunun katılmadığı, yabancı sporcuların da para karşılığı katıldığını sizlere gazetemizden dile getirmiştik.
Böylesine ucube, böylesine garip bir yarışmaya ülkemizdeki resmi federasyon bile karşı çıkarken ilimizdeki bazı basın yayın organları hararetle savunmuştu.
Oysa Gölkay`da yapılan yarışmayla ilgili inanılmaz iddialar ortaya atılıyordu.
Sadece İzmit Belediyesi uluslar arası federasyona bu yarışmanın yapılması için 600 milyar nakit para ödemişti.
Evet yanlış okumadınız..!
İzmit Belediyesi, Türk sporcuların katılmadığı bu yarışmanın yapılabilmesi için uluslar arası federasyona 600 milyar para ödüyordu.
Ama buna ilimizdeki hiçbir basın yayın organı da karşı çıkmıyor, tam tersine bu yarışmayı yere göğe sığdıramıyordu.
Tabi sadece bu para değil ödenen.
Meğerse daha çok paralar ödenmiş. Örneğin Gölkay`la ilgili ses ve ışık sistemi için de ilimizdeki önemli bir şahsiyete iş verilmiş.
Hem de iş öyle küçük bir iş değil. Tam 68 milyarlık bir işmiş bu.
Fatura kesilmiş ve ödenmesi bekleniyormuş. Fatura İzmit Belediyesi`nin mümtaz şahsiyet olan belediye başkan yardımcısının önündeymiş.
Bugün yarın bu para ödenecek. Peki, bu iş için birilerinden teklif alındı mı ya da kimlerden alındı bunu da kimse bilmiyor.
Acaba bu 68 milyar liralık ses ve ışık sistemi ilimizdeki hangi vatandaşımıza verildi acaba? Yoksa bizim meslektaşlardan birine olmasın. Sanki öyle bir koku alıyoruz gibi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ