KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gölkent Konutları sahiplerini buldu
Gölkent Konutları sahiplerini buldu
Güncel
14 Aralık 2011 Çarşamba 16:14
  • 3345
  • 1

Gölkent Konutları sahiplerini buldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut tarafından yapılan Gölkent Konutları 1. Etap’ta daireler yapılan çekilişle sahiplerini buldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı olarak faaliyet gösteren Kent Konut`un 2010 yılında yapımına başladığı, 241 daire ve 10 dükkandan oluşan Gölkent Konutları 1. Etap`ın kura çekimi Yunus Emre Kültür Merkezi`nde yapıldı. Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, dairelerin şubat ayında teslim edileceğini açıklayarak, heyecanla bekleyen konut sahiplerine müjdeyi verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun da katıldığı kura çekilişinde, genel sekreter Ersin Yazıcı ve Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç de daire sahiplerinin heyecanına ortak oldu.
 

TESLİMAT ŞUBAT AYINDA
Gölkent Konutları`nın Çayırköy mevkiinde, İzmit`e sadece 8 kilometre mesafede, yeşille mavinin buluştuğu, şehrin gürültüsünden uzak ve farklı bir yaşam merkezi olduğunu dile getiren Kalafat, “Bugün sahiplerini bulan dairelerin teslimatı şubat ayında başlayacak. Tüm daire sahiplerine hayırlı olsun” dedi. Kalafat, “Gölkent Konutları`nda 1+0`dan 4+1`e kadar normal dairelerden, dubleks ve villa tipi dairelere kadar farklı 13 daire tipleri yer alıyor.
 

ALT YAPI ÇALIŞMALARI
Çok az sayıda dairenin kaldığı projede konut fiyatları 29 bin 900 TL ile 181 bin 95 TL aralığında. İlgilenenler için gezebilecekleri örnek dairede mutfaktan, yer döşemelerine, banyodaki seramik yüzeylerden kullanılan tüm malzemelere kadar modern çizgiler bulunuyor” ifadelerini kullandı. Vatandaşların güzel bir yerden daire aldıklarını söyleyen Karaosmanoğlu, “Gölkent`te alt yapı işleri sürüyor. Ada içersinde pis su ve yağmur suyu hatları tamamlanmış durumda, ada dışında ise 15 güne kadar tamamlanacak.
 

ELAMAN AİLESİNE ÇIKTI
İZGAZ`la birlikte doğalgaz çalışmaları yürütülüyor. SEDAŞ ve telekom hizmetleri için de ada içi alt yapı çalışması bu hafta başlayacak. Herkes bir evim olsun hayaliyle yaşayabilir. Yuvanızda sağlıklı ve huzur içinde bir ömür yaşamanızı temenni ederim” şeklinde konuştu. Heyecan ve sabırsızlıkla bekleyen konut sahipleri için ilk kurayı çeken Karasomanoğlu, Behiye Elaman`ın ismini okudu. Elaman Ailesi, B-3 blok-16 numaralı daireye sahip oldu. Kalafat ve Yazıcı ve Dinç de konut sahipleri için kura çekerek bu heyecana ortak oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ