KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Gölkent yükseliyor
Gölkent yükseliyor
Güncel
07 Ekim 2010 Perşembe 13:35
  • 2803
  • 0

Gölkent yükseliyor

Temmuz ayında yapımına başlanan ve her geçen gün daha da yükselen Gölkent Evleri’ni ziyaret eden İbrahim Karaosmanoğlu herşeyin yolunda gittiğini söyledi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kent Konut`a bağlı Gölkent şantiyesinde incelemelerde bulundu. Geçtiğimiz yıl nisan ayında satışa sunulan, fakat yaklaşık bir buçuk yıl aradan sonra inşaatı başlanan Gölkent`tin çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi alan Karaosmanoğlu, “Kocaeli`nde en güzel ve en kaliteli konutlar Kent Konut tarafından yapılıyor. Gölkent`te de işler yolunda gidiyor. Vatandaşlarımız Kent Konut`a güveniyor” dedi.
 

ŞANTİYEDE İNCELEME
Kocaeli halkına yeni ve farklı yaşam alanları sunan Kent Konut`un Gölkent Evleri temmuz ayından itibaren start verdiği çalışmalarıyla yükselmeye başladı. Kısa süre önce temelleri atılan, İzmit`e 8 kilometre mesafedeki Çayırköy mevkiinde bulunan Gölkent`te incelemelerde bulunan başkan Karaosmanoğlu`na genel sekreter Ersin Yazıcı, Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, teknik genel müdür yardımcısı Ali Alp Arslan ile mühendisler ve firma yetkilileri eşlik etti.
 

BİRİNCİ SINIF MALZEME
Toplam 190 daire ve 10 dükkândan oluşan Gölkent 1. Etap`ın ilk kısım çalışmalarına başladıklarını ifade eden mühendisler, aynı zamanda ev sahiplerine yeni bir yaşam alanı sunacak olan projede çocuk oyun grupları, oturma alanları ve otoparkların da yer alacağını aktardı. Farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde tasarlanan konutlarda, birinci sınıf malzeme ve işçiliğin kullanılacağı da ifade edildi. Üstlenici firma yetkilileri, mevcut inşaatları planlanan tarihten önce bitirebileceklerini de Karaosmanoğlu`na aktardı.
 

KENT KONUT`A GÜVENİYOR
Şantiye binasında yapılan sunumun ardından inşaat alanında incelemelerde bulunan Karaosmanoğlu, “Gölkent gerçekten güzel bir proje olacak. Burada yer sahibi biz değiliz, bu alan vatandaşın yeri. Vatandaşın Kent Konut`un güvencesinden istifade etmesiyle ortaklık yapıyoruz. İşler büyük ölçüde bizim elimizde. Vatandaş bize güveniyor. Kent Konut`un güvencesiyle burada çalışıyoruz. Şantiyemizde işler iyi gidiyor, herhangi bir problem gözükmüyor” ifadesini kullandı.
 

GÜZEL VE KALİTELİ
Kocaeli`de en güzel ve en kaliteli konutların Kent Konut tarafından yapıldığını sözlerine ekleyen Karaosmanoğlu, “Vatandaştan müracaatı alıp, tamamen satışını yapmadıkça konut yapımına başlamıyoruz. Yani işlemleri bitiriyoruz, satışını yapıyoruz. Bin konutluk proje varsa, biz 500 konutun satışını yapmışsak; birinci etabını yapıp bitiriyoruz, sonra tekrar müracaatları alıp diğer 500 konutu yapıyoruz. Böyle yaparsanız işler sağlıklı bir şekilde yürür. Kent Konut`un vatandaşlarımız nezdinde güzel bir güveni var, bu güveni sarsmama adına arkadaşlarımız çok dikkatli çalışıyor” açıklamasını yaptı.
 

462 DAİRE YAPILACAK
Öte yandan Gölkent projesinde 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olan farklı metrekarelerde 12 daire tipi bulunuyor. 1+0`dan 4+1`e normal dairelerden, dubleks ve villa tipi dairelere kadar 12 farklı tipte toplam 462 adet daire yer alıyor. Daire fiyatları 30 bin 797 TL ile 153 bin 470 TL arasında değişiyor. Daire başvurularının alındığı projede daire bedelinin yüzde 20`sini oluşturan peşinat bedelini 2 taksitte ödüyor. Birinci taksiti başvuruda bulunulup kredisi onaylandıktan sonra, diğeri ise 1 yıl sonra ödeniyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ