KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Gönül: Kadınlar her yerde olmalı
Gönül: Kadınlar her yerde olmalı
Güncel
17 Kasım 2012 Cumartesi 14:44
  • 732
  • 0

Gönül: Kadınlar her yerde olmalı

GKD’yi ziyaret eden AKP milletvekili Gönül, kadınların mutlaka yerel yönetimlerde yer alması gerektiğini söyledi

Genç Kocaelililer Derneği (GKD), marinadaki sosyal tesislerinde AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül`ü ağırladı. GKD Başkanı Ayhan Varol ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantının konusu kadınlar oldu. Milletvekili Gönül “Benim için GKD`nin yeri ayrıdır. Derneğin kuruluş tarihi olan 1988 yılında bana da yönetim kurulu üyeliği teklifi gelmişti. Ama ben işlerim nedeniyle katılamamış yine de bu oluşuma destek vermiştim” dedi. 

 
KADIN İÇİN UYGULAMA
Kadınların iş hayatında daha fazla yer alması gerektiğini vurgulayan Gönül “Gittiğim tüm STK`larda kadınların sayısını soruyorum. Çünkü artık kadınlar Türkiye`nin sorunları için çalışıyor. Sanayi sektöründe kadın varlığının artması gerekiyor. Devletin bu alanda pozitif uygulamaları var. Özellikle sanayi bölgelerinde kreş açılmasının zorunlu hale getirilmesi, kadınların iş hayatında daha fazla yer alması için yapılan bir uygulama. Kadınların iş hayatına katılması için kredi imkanları da sunuluyor” diye konuştu. 
 
KADIN ELİ DEĞMELİ
Sohbet sırasında GKD Başkanı Ayhan Varol Gönül`e çeşitli sorular sordu. Varol, “Meclisteki çalışmalarınızı takip ediyoruz. Siyasette yeriniz var. Daha önce Leyla Atakan`dan bahsederlerdi. Sizden sonra kadınların da yerel yönetimlerde yer almasını ister misiniz?” diye sordu. Yerel yönetimlerde kadınların yer alması gerektiğini ifade eden Gönül “Bayanların en çok çalışmaları gereken yer, yerel belediyelerdir. Yerel yönetimlere mutlaka kadın eli değmeli. Belediye çalışmaları birebir kadınla ilgili alanlardır” dedi.
 
KALICI OLMALILAR
Kadının yerel siyasette yer almasının önemini AKP`li Gönül şu sözlerle ifade etti: “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olunca bölündük mü? Hem muhalefette karşı çıktı. Bilakis daha derli toplu, alt yapının planlandığı ve üretildiği bir dönem yaşadık. En basit örneği Körfez`deki tüm arıtımlar tamamlandı. Deniz kendine döndü. Bende geçtiğimiz günlerde balığa çıktım. Bir saatte iki kilo istavrit tuttum, gözlerime inanamadım. Yerel yönetimlerde özellikle kadınların yer almalarını ve siyasette kalıcı olmalarını düşünüyorum.” 
 

GENÇLERİN YANINDAYIZ
GKD`ye desteklerinin süreceğini aktaran Gönül, gençlerin her zaman yanında olacaklarını vurgulayarak sözlerini şöyle noktaladı: “Bizim eğitim sistemimizde, liseyi bitiren gençlerimiz, baskı olmadan bir meslek ve ilgi alanı seçebilecek. Ülkemizin en büyük sıkıntısı olan ara eleman sıkıntısı da böylece ortadan kalkmış olacak. Biz çocuğumuza da gencimize de güveniyoruz. Bu nedenle onlara seçme ve seçilme hakkı vererek mecliste olmalarını istedik. Biz her zaman GKD`nin ve gençlerin yanında olacağız.”   
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ