KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Görevden alındı yeni dernek kurdu
Görevden alındı yeni dernek kurdu
Güncel
24 Kasım 2012 Cumartesi 13:14
  • 1850
  • 1

Görevden alındı yeni dernek kurdu

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Körfez Şube Başkanlığı görevinden alınan İlhan Topaloğlu, Körfez ilçede yeni bir dernek kurdu

Geçtiğimiz Eylül ayında, genel mekez tarafından, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Körfez Şube Başkanlığı görevinden alınan İlhan Topaloğlu, Körfez ilçede yeni bir dernek kurdu. Hatırlanacağı üzere Topaloğlu görevden alındığında çok sayıda dernek üyesi de üyelikten istifa etmişti. Şimdi ise İlhan Topaloğlu, Körfez Kuzey Mahallesi Esentepe Caddesi üzerinde, Kocaeli Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği`ni kurdu. Kurucu başkan Topaloğlu, amaçlarının Balkanlar`da yaşayan ve oradan göç ederek Türkiye`ye yerleşmiş olan vatandaşları bir araya getirmek, atalarının kültür mirasını, örf ve adetlerini yaşatmak olduğunu söyledi.

 
YÖNETİM KURULU
Derneğin yönetim kurulu ise şu şekilde: Kurucu başkan İlhan Topaloğlu, mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı Vedat Yavuz, yönetim kurulu sekreteri Beyhan Tuna, teşkilatlanma ve dış ilişkiler sorumlusu başkan yardımcısı Servet Çakıcı, sosyal ve kültürel işler sorumlusu başkan yardımcısı Ahmet Karaoğlu, hukuk işleri ve basın yayın sorumlusu başkan yardımcısı Şaban Yılmaz, gençlik ve spor ve eğitim sorumlusu başkan yardımcısı Osman Çakır. 
 
BİR ARAYA GETİRMEK
Böylesi bir derneğin ihtiyaç olduğunu vurgulayan İlhan Topaloğlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Derneğimizin amacı, coğrafi bir bölge olan Balkan Yarımadası`ndan ana yurda göç etmiş ve hala Balkanlar`da yaşamakta olan soydaşlarımızı bir araya getirerek onların ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlarına ilgili kurumlarla irtibat kurarak çözüm bulmaktır. Balkanlar`a yüzyıllar boyunca egemen olmuş atalarımızın kültür mirasını, örf ve adetlerini yaşamaktır.
 
HEDEF, FEDERASYON
Derneğimiz, gerçekleştireceği faaliyetlerle üyelerinin dışında hem yerel hem de ulusal düzeyde, toplumunun ihtiyaç ve sorunlarına yönelik çözümler üretmek ve toplumsal gelişmeye katkı sağlamak amacını taşıyor. Kocaeli genelinde bütün Balkan Göçmenleri`nin derneğimize üye olmalarını ve yapılacak etkinliklere katılmalarını bekliyoruz. Bazı dernekler gibi ‘küçük olsun benim olsun` değil de ‘büyük olsun göçmenlerin olsun` diye kuruldu bu dernek. Hedefimiz Kocaeli`de Rumeli Trakya Balkan Federasyonu`nu kurmak.” 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ