KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Görme engellilerin kurs tartışması
Görme engellilerin kurs tartışması
Güncel
07 Ekim 2012 Pazar 12:49
  • 1105
  • 0

Görme engellilerin kurs tartışması

Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şubesi’nin düzenlediği ‘Bağımsız Hareket Kursu’na GÖRSEM’in üyelerini göndermemesi tartışmalara neden oldu

Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şubesi, Kent Konseyi`nin desteği ile düzenlenen ‘Bağımsız Hareket Kursu` konusunda Görme Engelliler Dayanışma Derneği (GÖRSEM) ile yaşadıkları problem hakkında basın açıklaması yaptı. Dernek binasında gerçekleştirilen açıklamaya, başkan Pınar Çatalkaya, şube sekreteri Engin Aksu ve sosyal işler sekreteri Sinan Kilit katıldı. 

 
İKİNCİ KURS
Kent Konseyi desteğiyle ilkini gerçekleştirdikleri ‘Bağımsız Hareket Kursu`nun ikincisinin de düzenleneceğini belirten Çatalkaya, “Kentimizde yaşayan ve bağımsız hareketi olmayan görme engellilere, bağımsız hareket yetisinin kazandırılması amacıyla yapacağımız bu kurslar kapsamında, bizim dışımızda faaliyet gösteren, görme engelliler dernekleri ve içinde görme engellilerin de yer aldığı engelli derneklerine gerekli bilgilendirme yapılmıştır” dedi.
 
GÖRSEM GÖNDERMİYOR
Kendilerinin GÖRSEM`de düzenlenen kurslara üyelerini gönderdiklerini GÖRSEM`in ise düzenledikleri kurslara üye göndermediğini belirten Çatalkaya, “Bizler, GÖRSEM bünyesinde düzenlenen çeşitli kurslara ihtiyacı olan üyelerimizi gönderiyoruz. GÖRSEM bizim sunmuş olduğumuz ‘Bağımsız Hareket Kursları`na ihtiyacı olan üyelerin gönderilmesi talebimize olumsuz yanıt verdi. Şube başkanı Dursun Karaman, kurumumuzla ilgili talihsiz açıklamalarda bulundu. GÖRSEM şube başkanının görme engelliler için önem arz eden kursumuzla ilgili takınmış olduğu tavrı Kocaeli kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz” diye konuştu.
 
KURSA DAVET 
Ayrıca, Kocaeli`deki tüm görme engellileri ‘Bağımsız Görme Kursu`na davet eden Çatalkaya,”Engellilerin, toplumda kendi kendilerine yetebilen bağımsız bireyler olmasını amaçladığımız kursumuza, Kocaeli sınırları içerisindeki tüm görme engellileri davet ediyoruz. Kursumuz ile ilgili bilgi almak isteyen görme engellilerin 0535 665 10 70, 0542 215 03 77 ve 0262 322 94 39 numaralı telefonları aramalarını ya da Belediye Çarşı İşhanı Doğu Blok Kat:5`te bulunan dernek binamıza şahsen başvurarak bilgi edinmelerini rica ediyoruz” dedi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ