KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
GÖRSEM’den başarılı kursiyerlere sertifika
GÖRSEM’den başarılı kursiyerlere sertifika
Güncel
21 Kasım 2012 Çarşamba 15:13
  • 1084
  • 0

GÖRSEM’den başarılı kursiyerlere sertifika

GÖRSEM’in açtığı bilgisayar ve kilim dokuma kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

Kısa adı GÖRSEM olan Görme Engelliler Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi`nin açtığı bilgisayar ve kilim dokuma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı. Belediye İş Hanı`nda bulunan dernek binasında gerçekleştirilen sertifika törenine GÖRSEM Başkanı Dursun Karaman ve kursiyerlerin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen de katıldı.

 
BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
GÖRSEM`in, görme engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla İŞKUR ortaklığında açtığı bilgisayar kursuna dernek başkanı Dursun Karaman, Hüseyin Bertan, Hasan Kurç, Oğuzhan Yetişmemiş, Mevlüt Önerbay, Hülya Çevik ve Gülser Albayrak katıldı. Kursiyerlere 3 ay boyunca Engin Albayrak tarafından eğitim verildi. 360 saatlik kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.
 
KİLİM DOKUMA KURSU
Yine GÖRSEM`in, İŞKUR desteğiyle açtığı kilim dokuma kursuna Gözde Türkoğlu, Şaban Merdolar, Vahap Kurukafa, Bekir Yayaşit, Yakup Özkan, Recep Açıkgöz, Ekrem Dağ, Dilara Tümnü ve Ümit Yeşilkurt katıldı. Kursiyerler 3 ay boyunca kurs öğretmeni Süheyla Mutlu`dan ders aldı. İlk tur kursları tamamlayan GÖRSEM hemen yeni bilgisayar ve kilim dokuma kursunu başlattı. 
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ