KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Gözyaşları içinde ev teslim aldılar
Gözyaşları içinde ev teslim aldılar
Güncel
28 Aralık 2009 Pazartesi 14:18
  • 2698
  • 3

Gözyaşları içinde ev teslim aldılar

Kentsel dönüşüm çerçevesinde İzmit Kent 1. Etabı’ndan ev almaya hak kazanan Rafet Sarıaslan ve eşi Fatma Sarıaslan, dairelerin içerisindeki eksikleri görünce gözyaşları içerisinde anahtarlarını teslim aldı

Kent Konut tarafından İzmit Kent 1. Etabı`nda daireler  nihayet teslim edilmeye başlandı. Erenler Cedit Konutları`nın arka kısmında eski İstanbul yolu üzerinde tamamlanan 555 dairelik projenin 77 metrekarelik 2+1 E-3 ve 54 metrekarelik 1+1, 115 metrekarelik 2+1, 139-142 metrekarelik 3+1 ile 145 metrekarelik 3+1 H-1 Blokları`ndaki 121 daire 2. Kentsel Dönüşüm kapsamında Erenler Cedit mevkiinde evleri yıkılan hak sahiplerine ayrıldı. Teslim tarihinde yaşanan sıkıntıya rağmen başlanan anahtar teslim töreninde ilk olarak 44 dairelik E-3 Blok`taki hak sahiplerine daireleri teslim edildi.
 

NE KORNİŞ VAR NE KOMBİ…
Gerçekleştirilen teslim töreninde ilk etapta 25 hak sahibine daireleri gezdirildi ve anahtarları teslim edildi. Kent Konut Genel Müdür Yardımcısı Ali Alpaslan`ın ve teknik ekibin hazır bulunduğu  anahtar teslim  töreninde gözyaşları sel oldu. Sabahın erken saatlerinde dairesinin anahtarını teslim almaya gelen Rafet Sarıaslan (70) ve eşi Fatma Sarıaslan (61) adeta hüsrana uğradı. Hem E-3 Blok hem de H-1 Blok`ta ev sahibi olan ve E-3 Blok`ta Kat 4 Numara:18`deki dairesini  Kent Konut Genel Müdür Yardımcısı Ali Alpaslan ile gezen Rafet Sarıaslan, dairenin içini gördükten sonra Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkılan evinin fotoğrafını çıkartarak Alpaslan`a gösterdi.
 

BEN BÖYLE EV VERMEDİM
Rafet Sarıaslan, “Bu evde ne korniş var, ne kombi ne de banyoda bir ayna. Ben sözleşmeyi imzalarken tüm bunların olacağı söylendi. Daire eksiksiz olacak dendi. Ben böyle ev vermedim. Haksızlık yapıyorsunuz. Kentsel Dönüşüm`de  hak sahibi olanlara hakkını vermiyorsunuz” diyerek  isyan etti.  Bunun üzerine Alpaslan, “Bizim sözleşmelerimizde kombi yok. Siz yanlış biliyorsunuz. Kombiyi siz alacaksınız. Sözleşmede ne yazıyorsa aynı şekilde size teslim ediyoruz. Ama bir eksiğiniz varsa elbet sorunu çözeceğiz” diyerek 70 yaşındaki Sarıaslan`ı teselli etmeye çalıştı.
 

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Alpaslan`ın bu sözleri üzerine Kentsel Dönüşüm kapsamında 2 katlı evini feda eden Rafet Sarıalsan`ın eşi 61 yaşındaki Fatma Sarıalsan, “Bizim gücümüz yok. Anahtar teslim dediniz. Ama her şey eksik” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Sarıaslan çifti  memnun kalmasalar da evlerinin anahtarını aldı. Gerçekleştirilen teslim töreninde dairesi teslim edilenlerin isimleri ise şöyle; Rafet Sarıoğlu, Barış Topal (2 daire), Savaş Topal, Abdülhalim Doğan (2daire) Ömer Akgün, Nevriye Özaydın, Nazmiye Badem, Sayfa Durmuş, Nihat Kaya (2 daire), Ümmet Ocak (2 daire), Öznur Kadriye Cezar, Fatma Emine Cezaroğlu (4 daire) Azime Arda. Bu akşama kadar E-3 Blok`taki 44 dairenin tamamı teslim edilecek.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ