KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6971 TL
  • 6.3709 TL
  • 7.0927 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelili öğretmenler Almanya’da mahsur kaldı
Kocaelili öğretmenler Almanya’da mahsur kaldı
Güncel
19 Nisan 2010 Pazartesi 17:23
  • 3584
  • 1

Kocaelili öğretmenler Almanya’da mahsur kaldı

Kartepe’de bulunan Fevziye Tezcan EML öğretmenleri ve öğrencileri, AB projesi için gittiği Almanya’da toz bulutu nedeniyle mahsur kaldı

İzlanda`daki yanardağ patlamasından sonra oluşan toz ve kül bulutunun görüş mesafesini azaltmasından dolayı havayolu şirketleri uçuş seferlerini iptal edilince toplantı için Almanya`da bulunan Fevziye Tezcan Teknik ve Endüstri Lisesi mahsur kaldı. Avrupa Birliği projesinden dolayı Almanya`ya giden Kocaeli heyeti, Türkiye`ye üç günden bu yana dönemiyor. 11 kişilik bir ekiple ilk olarak Fransa ardından da Almanya`ya giden ekipte okul müdürü ve yardımcıları dahil 6 öğretmin ile 5 öğrenci bulunuyor.

MAHSUR KALANLAR
Avrupa Birliği`nin ‘Comenius` adlı güneş enerjisinden daha çok faydalanmak için hazırlanan proje kapsamında ilimizden Fevziye Tezcan EML Okul Müdürü Mustafa Topal, müdür yardımcısı Selman Utkan, öğretmenler; Onur Pancarcı, İmam Karacık, Merve Gençler, Yasemin Gökkaya ile öğrenciler Metehan Yaşar, Birkan Nural, Barış Şahin, Recep Çetin, Merve Çınar ilimize dönmek için gün sayıyor.

YURTTA KALIYORLAR
Ülkemiz adına Türkçe anlamı Güneş Enerjisi için Parlak Fikirler olan ‘Bright ideas on solar energy`(BİOSE) projesiyle seçilen Fevziye Tezcan EML`nin Almanya gezisinde ayrıca 6 ülkeyi temsilen okul da toz bulutu nedeniyle mahsur kaldı. Türk ekip, şuan Dusseldorf Üniversitesi`nin öğrenci yurdunda konaklatılıyor.

BULUTLAR AKIN ETTİ
Konu hakkında görüşlerini aldığımız okul öğretmenlerinden Onur Pancarcı, “Biz 11 kişilik ekibimizle ‘Comenius` projesi için geldiğimiz Dusseldorf`ta mahsur kaldık. Yanardağ patlaması olunca bulutlar buraya akın etti. Uçuşlar iptal oldu. 17`sinde ülkeye dönmemiz gerekiyordu. Şimdi üniversitenin yurdunda konaklıyoruz. Yanımızda 5 öğrenci de var” dedi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ