KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4216 TL
  • 6.1809 TL
  • 6.9730 TL
Kocaeli Zirve
GTO’dan Akıllı ŞEHİR PANELİ
GTO’dan Akıllı ŞEHİR PANELİ
Güncel
Hanifi Surun
30 Kasım 2017 Perşembe 10:52
  • 704
  • 0

GTO’dan Akıllı ŞEHİR PANELİ

Gebze Ticaret Odası başkanı Nail Çiler, Gebze Ticaret Odası, Gebze Teknik Üniversitesi ve Mimarlar Odası iş birliğiyle ‘Akıllı Şehir’ paneli düzenleyeceklerini açıkladı.

Gebze Ticaret Odası, Kasım Ayı Olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze’de yapmayı planladıkları “Akıllı Şehir Paneli” projesini kamuoyuyla paylaştı. Türkiye’de artık akıllı fabrikalar, akıllı evlerin konuşulduğunu belirten Çiler, Gebze’nin bu konuda geç kalmaması için, Ticaret odası olarak önümüzde ki günlerde büyük bir panel yapacaklarını açıkladı.

 

Projeyi Gebze Teknik Üniversitesi ve Mimarlar Odası ile beraber gerçekleştireceklerini dile getiren Çiler, konunun uzmanlarını Gebze’de bir araya getireceklerini açıkladı.

 

GEBZE 4.0 HAZIR

Düzenleyecekleri panelle Akıllı Şehir kavramını hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Çiler, “Eğitim, sağlık, ulaşım, alt yapı, çevre ve enerjide ihtiyaçlar olacak.

 

Peki, biz ne durumdayız? Gebze olarak geç kalmamamız lazım.”dedi. Gebze’nin gurur kaynağı olduğunun altını çizen Çiler, “İstihdam ve sanayinin kalbi Gebze. Gebze’nin gücünü sizlerde hissedin. Sanayide 4.0’a hazır olan tek yer Gebze’dir.” diye konuştu.

 

SORUNLARI İLETTİK

Geçtiğimiz hafta AKP Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ile yapılan STK buluşmasına da değinen Çiler, Gebze ile ilgili rapor sunduklarını hatırlatarak, “Bu sunduğumuz raporun içinde Gebze’nin öncelikli sorunu olan trafik, ulaşım gibi konuları dile getirip çözüm önerilerimizi ilettik.

 

Bunun dışında ekonomiye katkı sağlayan tacir ve işadamlarımız içinde teklifimiz var. İş yeri kira stopaj vergisinin kaldırılmasını talep ettik. Bu stopaj vergisi işadamlarımıza, esnafımıza vergi yükü haline geldi. Kaldırılması için talepte bulunduk.” diye belirtti.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ