27 Mayıs 2018 Pazar 04:18
GTO’dan Akıllı ŞEHİR PANELİ
GTO’dan Akıllı ŞEHİR PANELİ
Güncel
Hanifi Surun
30 Kasım 2017 Perşembe 10:52
  • 496
  • 0

GTO’dan Akıllı ŞEHİR PANELİ

Gebze Ticaret Odası başkanı Nail Çiler, Gebze Ticaret Odası, Gebze Teknik Üniversitesi ve Mimarlar Odası iş birliğiyle ‘Akıllı Şehir’ paneli düzenleyeceklerini açıkladı.

Gebze Ticaret Odası, Kasım Ayı Olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze’de yapmayı planladıkları “Akıllı Şehir Paneli” projesini kamuoyuyla paylaştı. Türkiye’de artık akıllı fabrikalar, akıllı evlerin konuşulduğunu belirten Çiler, Gebze’nin bu konuda geç kalmaması için, Ticaret odası olarak önümüzde ki günlerde büyük bir panel yapacaklarını açıkladı.

 

Projeyi Gebze Teknik Üniversitesi ve Mimarlar Odası ile beraber gerçekleştireceklerini dile getiren Çiler, konunun uzmanlarını Gebze’de bir araya getireceklerini açıkladı.

 

GEBZE 4.0 HAZIR

Düzenleyecekleri panelle Akıllı Şehir kavramını hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Çiler, “Eğitim, sağlık, ulaşım, alt yapı, çevre ve enerjide ihtiyaçlar olacak.

 

Peki, biz ne durumdayız? Gebze olarak geç kalmamamız lazım.”dedi. Gebze’nin gurur kaynağı olduğunun altını çizen Çiler, “İstihdam ve sanayinin kalbi Gebze. Gebze’nin gücünü sizlerde hissedin. Sanayide 4.0’a hazır olan tek yer Gebze’dir.” diye konuştu.

 

SORUNLARI İLETTİK

Geçtiğimiz hafta AKP Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ile yapılan STK buluşmasına da değinen Çiler, Gebze ile ilgili rapor sunduklarını hatırlatarak, “Bu sunduğumuz raporun içinde Gebze’nin öncelikli sorunu olan trafik, ulaşım gibi konuları dile getirip çözüm önerilerimizi ilettik.

 

Bunun dışında ekonomiye katkı sağlayan tacir ve işadamlarımız içinde teklifimiz var. İş yeri kira stopaj vergisinin kaldırılmasını talep ettik. Bu stopaj vergisi işadamlarımıza, esnafımıza vergi yükü haline geldi. Kaldırılması için talepte bulunduk.” diye belirtti.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

27 Mayıs 1925
Adnan Menderes hükümetine darbe yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri adına Milli Birlik Komitesi, Türkiye'de yönetimi üstlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi ve hükümet feshedildi ve her türlü siyasi faaliyet yasaklandı.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir