KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4216 TL
  • 6.1809 TL
  • 6.9730 TL
Kocaeli Zirve
GTÜ’de ‘Mimaride Yenilikçi Çözümler’ KONUŞULDU
GTÜ’de ‘Mimaride Yenilikçi Çözümler’ KONUŞULDU
Güncel
Hanifi Surun
28 Kasım 2017 Salı 10:58
  • 646
  • 0

GTÜ’de ‘Mimaride Yenilikçi Çözümler’ KONUŞULDU

Gebze Teknik Üniversitesi (Güncel) Konuşmalar Serisi etkinliklerinin dördüncüsü, Geberit Türkiye Ürün Müdürü Fikret Gençgel ile firma temsilcisinin konuşmacı olarak katıldığı ‘Mimaride Yenilikçi Çözümler’ temasıyla gerçekleştirildi.

Mimarlık Fakültesi N Blok’ta gerçekleştirilen etkinlikte tesisat üretiminde yeni teknolojik gelişmeler ele alındı. Hidrolik, akustik, statik, içme suyu hijyeni, yangın koruma, elektronik gibi alanlara yatırım yaptıklarını ifade eden Fikret Gençgel, sistemlerini daha akıllı hale getirmeye çalıştıklarından söz etti. Banyoda suyun hareketiyle kendi enerjisini üreten akıllı tesisat sistemleriyle ekolojiye katkıda bulunduklarını, suyun kullanımının gelecekte daha da önemli olacağını dile getirdi.

 

KENDİ KENDİNE TEMİZLİYOR

Sifonik yağmur iniş sistemleriyle oluk kesitinin azaltılıp düzleştirilerek yerden tasarruf edildiğini aynı zamanda bu sistem yaklaşımı sayesinde kendi kendine temizlemenin mümkün olduğunu söyleyen Gençgel, üretimin çeşitlenmesiyle birlikte mottolarının  ‘Know How installed’ dan ‘Design Meets Function’ olarak değiştiğini sözlerine ekledi. Soru cevap bölümünün ardından hatıra fotoğrafının çekilmesiyle etkinlik sona erdi.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ