KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Guguk Kuşu’nu çok beğendiler
Guguk Kuşu’nu çok beğendiler
Güncel
09 Aralık 2011 Cuma 11:49
  • 1723
  • 1

Guguk Kuşu’nu çok beğendiler

Gebzeliler, Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen ve bir adı da “Guguk Kuşu” olan “Kafesten Bir Kuş Uçtu” adlı oyunu çok beğendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı`na bağlı olarak faaliyet gösteren Şehir Tiyatroları, “Kafesten Bir Kuş Uçtu” (Guguk Kuşu) adlı oyununu Gebzeliler için sahneledi. Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi`nde perde açan oyuna Gebzeliler adeta akın etti. Dünyanın en iyi tekstleri arasında gösterilen ve “Guguk Kuşu” olarak da bilinen oyun Şehir Tiyatroları oyuncuları tarafından başarıyla sahnelendi. Ken Kesey`in aynı adlı romanından sahneye aktarılan ve uyarlamasını Dale Wasserman`ın yaptığı oyunda Şehir Tiyatroları`nın başarılı oyuncuları rol alıyor.
 

YARATICI KADRO
Mc Murphy`i Barış Falay`ın canlandırdığı oyunda hemşire Ratched`i Eylem Tanrıver Varlı, Reis Bromden`i Engin Benli, Harding`i Aydın Sigalı oynadı.  Oyunda ayrıca Billy`i Erdem Irmak, Martini`yi Tekin Ezgütekün, Cheswick`i Cemal Aldıç, Scanloon`u Taylan Ertuğrul, Dr. Spıvy`i Nuri Karadeniz, Williams`ı Ozan Şahin, Warren`ı Utku Oğuz, Candy`i Işık Öztorun, Sandra`yı  Seçil Onur, hemşire Flınn`ı Nurcan Tural, hemşire Nakamure`i Senem Akman, albay Matterson`u Mustafa Arpacıoğlu, Ruckly`i Aytek Mete Elgün, Fredericks`i Ferdi Yıldız, Ellis`i Volkan Dinç ve Sefelt`i Talha Kaya canlandırdı.
 

OYUNUN KONUSU
Yunus Emre Bozdoğan`ın yönetmenliğini yaptığı oyunda dekor tasarımı Tayfun Çebi, kostüm tasarımı Funda Çebi Bozdoğan, ışık tasarımı ise Cafer Yiğiter`e ait. Müziklerini Fatih Veli Ölmez`in yaptığı oyunun dramaturg ve yönetmen yardımcılığını Sündüz Haşar, hareket düzenini ise Cihan Yöntem üstlendi. Guguk Kuşu'nda otoritelerin sağır ve dilsiz olduğunu düşündükleri yarı Amerikalı yarı kızılderili Reis Bromden, makina adına Büyük Hemşire tarafından yönetilen bir akıl hastanesinin hikayesini anlatıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ