KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gülen Yüzler’e girmek için bile siyasi torpil lazımmış..!
Gülen Yüzler’e girmek için bile siyasi torpil lazımmış..!
Güncel
28 Ekim 2009 Çarşamba 18:18
  • 2855
  • 5

Gülen Yüzler’e girmek için bile siyasi torpil lazımmış..!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren Gülen Yüzler Birimi, Sefa Sirmen’in belediye başkanlığı döneminde yurt dışından alınan yardımlarla kurulmuş bir birim.

Bu birimde bedensel özürlü olanlar çalışıyor ve üreterek hem zamanlarını iyi değerlendiriyor, hem de para kazanıyor.
Burada çalışmak için bedensel özürlü olmak şart. Ama bizim bilmediğimiz meğerse başka bir şart daha varmış Gülen Yüzler`de işe başlamak için.
‘Siyasi torpil` gerekiyormuş.
Evet, bunu biz değil, Gülen Yüzler`de kendisine özel kalem müdürü ünvanı veren Muhterem Tanrıkulu adındaki görevli diyor.
Önceki gün Karamürsel Belediyesi`ne gelen bir özürlü vatandaş belediyeden iş ve bu konuda kendisine yardım edilmesini istemiş.
Karamürsel Belediyesi`nin yetkilileri ise belediye olarak yapabilecekleri bir şey olmadığını, ama Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Gülen Yüzler Birimi`ni arayarak iş konusunda kendilerine yardımcı olabileceklerini belirtmişler.
Ve Karamürsel Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ferdi Gürses, Gülen Yüzler`i aramış. Karşısına Muhterem Tanrıkulu adında görevinin özel kalem müdürü olduğunu söyleyen bir kişi çıkmış.
Ferdi Gürses kendilerine gelen bedensel özürlü bir vatandaş olduğunu, bu kişinin Gülen Yüzler`de istihdam edilip edilemeyeceğini sormuş.
Gülen Yüzler`deki vatandaş Ferdi Gürses`in bu sorusuna ne cevap vermiş biliyor musunuz?
‘Alabiliriz, ama siyasi torpil bulmanız gerekiyor.
Örneğin AKP İl Başkanı`ndan, belediye başkanından ya da Belde A.Ş. Genel Müdürü`nden birisinin bizi araması gerekiyor. Eğer bunu halledebilirseniz işiniz olur` demiş.
Evet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin dış yardımlarla 17 Ağustos Depremi`nden sonra kurduğu, bedensel engelli kişilerin çalıştırıldığı bu birime girmek için bile siyasi torpil gerekiyormuş.
Ne acı bir durum değil mi?

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ