KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Güler ne dedi de Başkan’ı güldürdü?
Güler ne dedi de Başkan’ı güldürdü?
Güncel
01 Ekim 2009 Perşembe 18:33
  • 2242
  • 0

Güler ne dedi de Başkan’ı güldürdü?

Başkan Karaosmanoğlu ile İstanbul Valisi Muammer Güler’in sohbeti, tüm gazetecilerin dikkatini çekti. Başkan ve vali Güler’in neye kahkahalarla güldüğü ise bilinmiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)`nin İstanbul Feshane`de düzenlenen 2. olağan genel kuruluna katıldı. Türk dili ve lehçeleri konuşan ülke ve bölgelerdeki yerel yönetimler birliği olarak adlandırılan TDBB`nin genel kurulunu değerlendiren başkan Karaosmanoğlu, “Dünyada artık ülkeler değil şehirler yarışıyor. Bu yarışta Türk Dünyası Belediyeler Birliği de, çalışmalarıyla önemli adımlar atıyor. Kocaeli de, yaptığımız hizmetlerle dünya arenasında önde gelen şehirlerle yarışıyor' dedi. Toplantıda en çok dikkat çeken konu ise Karaosmaonoğlu ile İstanbul Valisi Muammer Güler`in kahkaha dolu sohbeti oldu.

GENİŞ KATILIM SAĞLANDI

TDBB`nin 2. olağan genel kuruluna Kocaeli`den başkan Karaosmanoğlu`nun yanı sıra başkan vekili İlyas Şeker ile Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de katıldı. Genel kurulda Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, AKP İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Türkiye`den ve dış ülkelerden çok sayıda belediye başkanı hazır bulundu.

YENİ BAŞKAN ZEYBEKÇİ
Yeniden aday olmayacağını açıklayan birlik başkanı Erol Kaya`nın veda konuşmasıyla başlayan genel kurulda, TDBB`nin 14 ülkede 1.126 üye belediyesi bulunduğu ifade edildi. Genel kurulda tek listeyle yapılan seçimle TDBB`nin yeni başkanı Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi oldu. Gebze Belediye Başkanı Köşker ise, birliğin yedek yönetim kurulu listesinde yer aldı. Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan TDBB`nin yeni başkanı Zeybekçi, aralarında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin de yer alacağı komisyonlarla daha verimli çalışmalar yapacaklarını söyledi.

ANA HABER BÜLTENİNDE

Başkan Karaosmanoğlu, toplantı öncesi ve sonrasında Bakan Günay ve Kavaf`ın yanı sıra İstanbul Valisi Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş ve konuk belediye başkanlarıyla samimi bir şekilde sohbet etti. Özellikle İstanbul Valisi Muammer Güler ile keyifli bir sohbete dalan başkan Karaosmanoğlu`nun bir ara kahkahalarla gülmesi dikkat çekti. İkilinin sohbet konusu ise bilinmiyor. Başkan, toplantının sonunda 6News kanalına röportaj verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ