KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Gültepe Cemevi’nde 500 kişiye aşure dağıtıldı
Gültepe Cemevi’nde 500 kişiye aşure dağıtıldı
Güncel
10 Aralık 2011 Cumartesi 15:28
  • 1470
  • 0

Gültepe Cemevi’nde 500 kişiye aşure dağıtıldı

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi ve Gültepe Cemevi, geleneksel aşure günü düzenleyerek birlik beraberlik mesajları verdi, 500 kişiye aşure dağıttı

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi ile Gültepe Cemevi`nin ortaklaşa düzenledikleri ‘Kerbela şehitlerini anma ve aşure günü`, Gültepe Cemevi`nde gerçekleşti.  Her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinliğe Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Doğan Demir ve Gültepe Cemevi Derneği Başkanı Abbas Göksu ev sahipliği yaparken; CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, DSP İl Başkanı Selman Gürpınar, DSP eski İl Başkanı Yakup Kalmuk, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ozan Aksu, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Kadem Seymen, Derince İlçe Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Tanrıkulu ile çok sayıda kişi katıldı. Programda 500 kişilik aşure dağıtıldı.
 

ATATÜRK`Ü KİMSE SİLEMEZ
Etkinlikte konuşan Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Doğan Demir, “Yaşadığımız katliamın bir daha yaşanmaması, ayrıştırma olmadan hepimizin bir arada yaşaması için buradayız. Bu katliamları yaşayanların cani, ırkçı, faşist olduklarını bir kez daha haykırıyoruz. Bizler kimseyi yok saymadık. Biz Alevisiyle Sünnisiyle etle tırnak gibiyiz. Hepimiz tek yürek olmalıyız. Geçmişten ders alarak tekrar aynı şeyleri yaşamamalıyız. ‘Cemevinde Atatürk resmi yok` diyenler yada ‘olmaz` diyenler olabilir. Ancak Aleviler`in kafasından Atatürk`ü kimse silemez” dedi. 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ