KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Gültepe ve Tavşantepe Cemevi’nde aşura etkinliği
Gültepe ve Tavşantepe Cemevi’nde aşura etkinliği
Güncel
29 Kasım 2012 Perşembe 09:00
  • 1066
  • 0

Gültepe ve Tavşantepe Cemevi’nde aşura etkinliği

Alevi vatandaşlarımızın Muharrem ayı nedeniyle 12 gün boyunca tuttukları oruç bugün sona eriyor. Oruçların sona ermesiyle birlikte aşure etkinlikleri de başladı. Gültepe Cemevi’nde bugün, Tavşantepe Cemevi’nde ise yarın aşure etkinliği gerçekleşecek

Muharrem ayı nedeniyle Alevi vatandaşlarımızın tuttuğu 12 günlük oruç bugün tamamlanıyor. Geleneklere uygun şekilde tutulan oruçla birlikte geleneksel aşureler de bugünden itibaren pişirilecek. Kocaeli Alevi Kültür Dernekleri Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Kocaeli Şubesi Başkanı Doğan Demir ve yönetim kurulu tarafından bugün saat 13.00`de Gültepe Cemevi`nde aşure etkinliği gerçekleşecek. 

 
TAVŞANTEPE YARIN 
Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı İzmit Şubesi Tavşantepe Cemevi Başkanı Ali Ekber İncesu ve yönetim kurulu tarafından gercekleştirilecek aşure etkinliği ise yarın saat 13.00`de Tavşantepe Cemevi`nde yapılacak. Bin kişi için pişirilecek aşure, etkinliğe katılacak konuklara ikram edilecek. Cemevi başkanı İncesu, Muharrem ayının dostluk, kardeşlik, barış ve birlikte yaşama kültürünü geliştirdiğini belirtti. İncesu, aşure etkinliğine herkesi davet etti.
 
 
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ