KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Gülümseyen pijamalar Sevgi Mağazası’nda
Gülümseyen pijamalar Sevgi Mağazası’nda
Güncel
20 Kasım 2010 Cumartesi 12:54
  • 1845
  • 3

Gülümseyen pijamalar Sevgi Mağazası’nda

Gülen Yüzler’de dikilen 4 bin 400 pijama takımı, Sevgi Mağazası’ndan yoksul insanlara ulaşacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin ihtiyaç sahiplerine başta giyim olmak üzere yardımda bulunduğu ‘Sevgi Mağazası` ile engelli insanların üretken bireyler olarak topluma kazandırıldığı ‘Gülen Yüzler` anlamlı bir çalışmaya daha imza attı. Sevgi Mağazası`nın ihtiyaç sahiplerine vereceği 4 bin 400 pijamayı Gülen Yüzler Rehabilitasyon ve İşyeri Merkezi temin etti. Pijama takımları Gülen Yüzler`in dikim atölyesinde engelsiz eller tarafından dikildi.
 

TESLİM ETTİLER
18 personelin çalıştığı Gülen Yüzler`de hazırlanan pijama takımlarının tesliminde Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz,  Belde A.Ş. Genel Müdürü Kemal Altunel, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Mücahit Aslan ve Belde A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Murat Uzar bulundu. Atölyede çalışanlar, diktikleri pijamalar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı için ayrı bir mutluluk yaşadıklarını söylediler.
 

52 BİN KİŞİYE YARDIM
İzmit merkezdeki mağazanın yanı sıra 2007 yılında faaliyete geçen Gebze Sevgi Mağazası ile mağdur vatandaşlara hizmet verdiklerini söyleyen Poyraz, “Şu ana kadar yaklaşık 52 bin kişiye giysi yardımında bulunduk. Gülen Yüzler tarafından dikilen pijamalar, yapılan hizmetin önemini daha da artırdı. Engelli vatandaşlarımızın diktiği pijamalar ihtiyaç sahiplerine ulaşacak” dedi.
 

10 GÜN ÖNCE TESLİM
Belde A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Murat Uzar ise pijamaların 4 hafta gibi kısa bir sürede hazırlandığını ifade ederek, “Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı`nın açmış olduğu ihaleyi Kamu İhale Kurumu`nun öngördüğü prosedürlere uygun olarak kazandık ve 10 gün önceden pijamaları teslim ettik. İnanıyorum ki, bundan sonra diğer kuruluşlardan bu yönde teklifler alacağız” şeklinde konuştu. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ