KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Gürol Güçlü : 39 Vedat Küçük :37
Gürol Güçlü : 39 Vedat Küçük :37
Güncel
31 Aralık 2010 Cuma 11:08
  • 2067
  • 11

Gürol Güçlü : 39 Vedat Küçük :37

Delege seçimlerinde sona yaklaşan Genel-İş Sendikası’nda iki aday arasında büyük bir çekişme yaşanıyor

İzmit Belediyesi ve Dilovası Belediyesi`nde örgütlü toplam 480 üyesi bulunan Genel-İş Sendikası Kocaeli Şubesi`nin kongresinde oy kullanma hakkı bulunan 100 delegenin belirlenmesi için yapılan seçimlerin sonuna gelindi. 4 Ocak günü Yuvam Akarca Konutları ve Dilovası Belediyesi`nde yapılacak seçimlerle delegelerini belirleyecek olan sendika dün de fen işleri müdürlüğünde seçime gitti. 92 işçinin oy kullandığı seçimde Vedat Küçük 54, Gürol Güçlü 34 oy alırken 4 oy da boş çıktı. 
 

KÜÇÜK KAZANDI  
Şimdiye kadar yapılan delege seçimlerinde şube başkanı Gürol Güçlü, temizlik, gelir ve park bahçeler müdürlüğünde yapılan seçimleri kazandı ve delege sayısını 39 çıkardı. Şube sekreteri Vedat Küçük ise dün fen işleri müdürlüğü ile birlikte 5 ayrı birimde seçimlerden galip çıktı ve delege sayısını 37`ye yükseltti.
 

KONGRE 5 ŞUBAT`TA
Şube başkanı Güçlü, seçim öncesi yaptığı açıklamada nisan ayı içinde yapmayı düşündükleri şube kongresini 5 Şubat`ta gerçekleştireceklerini söyledi. Güçlü, “Yönetim kurulu olarak şube kongresini 2 ay öne çektik. Kararımızı genel merkez de onayladı. Şubenin potansiyel adayıyım, ama delege seçimlerinden sonra adaylığımı daha geniş bir katılımla resmi olarak açıklayacağım” dedi.
 

ADAYLAR DARGIN
2003 yılından bu yana birlikte çalışan şube başkanı Gürol Güçlü ile şube sekreteri Vedat Küçük, uzun yıllardır birlikte kol kola çalıştı. Delege seçimlerinden önce yönetim kurulu içinde ortaya çıkan görüş ayrılığı iki ismi birbirinden uzaklaştırdı. İkili arasında yaşanan soğukluk delege seçimlerine de yansıdı. Güçlü ve Küçük seçimlerin yapıldığı birçok birimde birbirlerine karşı liste çıkarttı.
 

ZORAKİ TOKALAŞMA
Dün fen işleri müdürlüğünde yapılan delege seçimi sırasında iki başkan adayını gazetemiz bir araya getirdi. Aralarında yaşanan dargınlığı gidermek ve birlik mesajı vermek için bir araya getirip tokalaştırdığımız Güçlü ve Küçük, bütün çabamıza rağmen birbirleriyle konuşmadı. İkili arasında yaşanan bu dargınlık işçiler arasında da gruplaşmaya neden oldu. İşçiler, yaşanan bu küskünlük karşısında rahatsız olduklarını söyledi.
 

TEMKİNLİ KONUŞTULAR

Bir araya gelmemeye özen gösteren iki aday birbirlerine karşı temkinli bir tutum sergiledi. Görüşlerini aldığımız mevcut şube başkanı Gürol Güçlü, “İşçimiz iradesini ortaya koydu. Genel merkez benden yanadır” dedi. Vedat küçük ise, “Kongreler, delegelerin hür iradelerini ortaya koyduğu alanlardır. Kongrede sürpriz yapacağım” diye konuştu.
 

MAHKEMEYE VERECEK
Genel-İş Sendikası Başkanı Gürol Güçlü, 2003 yılından bu yana birlikte çalıştığı şube sekreteri Vedat Küçük`ün kongrede kendisine rakip olarak çıkmasından sonra, Küçük`ün bir evrak üzerinde yaptığı tahrifattan dolayı mahkeme vermeye hazırlanıyor. Güçlü, “Durum bu noktalara gelmemeliydi. Delege seçiminden hemen sonra elimdeki belgeleri Cumhuriyet savcılığına gidip suç duyurusunda bulunacağım. Vedat Küçük`ün ayrıca belediyeden tazminatsız işten atılma durumu da söz konusudur” ifadesini kullandı.
 

ADAYLARIN LİSTELERİ
Gürol Güçlü`nün Listesi:
Mehmet Bingöl, Murat Narin, Temel Çubukçu, Cemal Özbay, Nevzat Gülmez, Seyfettin Aslanboğa, Nevzat Kılıç, Cahit Öztürk, Şaban Poşul, Ömer Özmüş, Ali Candır, Sabri Tomruk, Bayram Şamlı, Süleyman Haktürk, Levent Şirin, Musa Soğukoğlu.
 

Vedat Küçük`ün Listesi: Kenan Ay, Burak Efe Erdoğan, Murat Kabataş, Ersin Adıyaman, Engin Acar, Avni Batmaz, Mustafa Derin, Seyfettin Şafak, Kenan Genç, Erdinç Coşkun, Yüksel Eraslan, Yılmaz Ateş, Süleyman Haktürk, Şinasi Topuz, Yılmaz Özkul, Metin Ataş.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ