KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Güven Bölük’e 14 yıl
Güven Bölük’e 14 yıl
Güncel
04 Aralık 2012 Salı 12:28
  • 2314
  • 0

Güven Bölük’e 14 yıl

Ercan Kibar’ın kardeşi Orhan Kibar’ı öldürdüğü iddia edilen Güven Bölük, 14 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı

Geçtiğimiz aralık ayında Güven Bölük, kendisine ait 41 TG 079 plakalı aracıyla D-130 Karayolu üzerinde seyir halindeyken Ercan Kibar tarafından aracında silahlı saldırıya uğramıştı. Olayın ardından Güven Bölük 6 kurşunla yaralanırken,  Ercan Kibar ise kayıplara karışmıştı. Daha sonra polis tarafından yakalanan Ercan Kibar ile Burak B. tutuklanmışlardı. Geçtiğimiz aylarda da iki sanık için karar açıklanmıştı


SON CELSE GÖRÜLDÜ

Olayla ilgili dava sürerken daha önceki olayda ağır yaralanan Güven Bölük, 7 Haziran günü kendisini vuran Ercan Kibar`ın kardeşi Orhan Kibar`ı Gölcük Donanma Mahallesi'ndeki Salon Morgül isimli kıraathanede okey oynarken silahla öldürmüştü. Olayın ardından öğretmenevine saklanan Kibar, polislere teslim olmuştu. Olayla ilgili Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi`nde davanın son celsesi yapıldı. 


KURŞUN VÜCUDUNDA 

Müvekkilinin öldürme kastıyla hareket etmediğini ifade eden Bölük`ün avukatı Cengiz Sarıbay “Olay günü kendisi eniştesinin ikinci el dükkanından çıkıp ev aramak isterken Orhan Kibar`la kahvede karşılaşmıştır. Kendisi ilk olayda vücuduna 9 kurşun yemiş, aracına ise 26 el ateş açılmıştır. Hatta omuriliğinde bulunan kurşun çıkarılamamıştır. Oradan da rahatsızlığı nedeniyle kaçamamış ve eski olaylar aklına gelmiştir. Bu nedenle tahrik uygulanmasını istiyorum” dedi.


14 YIL 2 AY CEZA

Mahkemede ceketini çıkartıp kollarını mahkeme başkanına gösteren tutuklu sanık Güven Bölük`de “Ben bu olay nedeniyle yarım insan oldum. Kolum ve ellerim bu şekilde kaldı. Bir kurşunda vücudumda. Oradan kaçamayacağım anladığım ve eski olaylar aklıma geldiği için bu olay meydana geldi. Taktir mahkemenindir. Pişmanım, böyle olmasını istemedim” dedi.  Mahkeme sanığın tahrik altında adam öldürme suçundan 13 yıl 4 ay, ruhsatsız silah taşımaktan 10 ay hapis ve 500 TL para cezasına çarptırılmasına, ayrıca infazının bozulmasına karar verdi.        

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ